Sosem látott mészárlás a szlovén matador vezérletével
Bár a hetedik meccsbe torkolló párharcok végletekig kiélezett csatát sejtetnek, az észak-amerikai profi kosárlabda-liga (NBA) főcsoport-elődöntőit lezáró két mérkőzés egyaránt nagy különbséget hozott. A Dallas Mavericks az alapszakaszelső Phoenix Sunst, a Boston Celtics a címvédő Milwaukee Buckst ütötte ki.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Miután a párharc első hat meccsét kivétel nélkül a hazai csapat nyerte, a nyugati főcsoport-elődöntő utolsó, hetedik összecsapásán a Dallas Mavericks idegenben 57-27-re vezetett a félidőben a Phoenix Suns ellen.
Korábban soha, egyetlen hetedik meccsen sem alakult még ki ekkora különbség két negyed után.
A kiütés fő mozgatórugója Luka Doncic volt. A szlovén kosaras, akit matadornak becéznek Dallasban, az első félidő végére már huszonhét pontnál járt, a párharcban pedig harminc pont felett átlagolt meccsenként.
Luka Doncic has led the @dallasmavs to the Western Conference Finals!
In the Western Conference Semis, Luka averaged 32.6 PPG, 9.9 RPG, and 7 APG. Check out his best plays from the series! pic.twitter.com/TqZJghJx72
A továbbjutás persze innentől már nem lehetett kérdéses, s még a meccs végi legnagyobb különbség rekordja is csak mérsékelten motiválta a Dallast, hiszen eddig is a Mavericks tartotta ezt a csúcsot a hetedik meccsek történetében: 2005-ben, a Houston Rockets ellen negyven ponttal, 116-76-ra nyert a texasi derbi lezárásaként.
Volt olyan pont a Phoenix elleni meccsen, amikor negyvenhattal is vezettek Doncicék, de aligha voltak csalódottak, hogy végül „csak” harminchárom pont különbséggel, 123-90-es győzelemmel jutottak be a főcsoportdöntőbe. Pedig az alapszakasz után a Phoenix Suns volt a bajnoki cím legfőbb esélyese, a tavalyi nyugati bajnok érte el a legjobb mérleget.
Mindenki sima meccsre számított. Igazuk lett
– vigyorgott a Dallas vezetőedzője, Jason Kidd. – A mérkőzés elejétől kezdve látszódott a nyomás az ellenfél játékosain, olyan dobásokat rontottak el, amelyeket nagyon ritkán szoktak.
A Dallas története egyetlen, 2011-es bajnoki címe után tizenegy éven keresztül egyetlen párharcot sem nyert a rájátszásban. Idén a Utah Jazz ellen megszakadt a rossz sorozat, s rögtön hozzátette a második sikert is a Mavericks.
A két csapatot Kidd személye köti össze, aki a tizenegy évvel ezelőtti sikerhez még játékosként járult hozzá.
A Phoenix bukásában belső konfliktus is szerepet játszhatott, ugyanis szokatlanul kevés játékidőt kapott a center, DeAndre Ayton. Monty Williams vezetőedző röviden, mégis sokat sejtetően annyit válaszolt a felvetésre: „Ez belső ügy.”
A Milwaukee Bucks háromszor is vezetett a Boston Celtics ellen, ám a hatodik meccsen, hazai pályán nem tudta lezárni a párharcot. A címvédő játékosainak lelkiállapotán biztosan nem segített, hogy az elszalasztott lehetőség után lövöldözés tört ki Milwaukee-ban, amelyben huszonegyen megsérültek.
Ennek ellenére a Bucks nem kezdett rosszul a bostoni hetedik meccsen, az első félidő nagy részében kis előnyben játszott. A mérkőzés második felére azonban szétesett a címvédő, s végül majdnem akkora különbség alakult ki a két csapat között, mint néhány órával később Phoenixben.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.