S még szomorúbb lehetett amiatt, hogy ekkor már hátrányban volt Marokkó, először az idei világbajnokságon: az ötödik percben Theo Hernández lett az első, aki ellenfélként bevette az afrikaiak kapuját Katarban, miután korábban Kanada ellen Agerd öngólt vétett.
Előnyben sem lassítottak a franciák: Giroud előbb a kapufát találta el, majd a Mbappé által kiharcolt helyzetet is kihagyta. A túloldalon Unahi távoli lövése, majd az első félidő hajrájában El-Jamik látványos ollózása dolgoztatta meg Hugo Llorist, aki tizenkilencedik vb-meccsén védett, utolérve ezzel a kapusok között csúcstartó Manuel Neuert.
Marokkó balszerencséje pedig nem ért véget, a második félidőre már Mazraui sem tudott kijönni. Ennyi kieső védő mellett a ferencvárosi Samy Mmaee is biztosan szóhoz jutott volna Katarban, ha nem éppen a világbajnokság előtt kerül ki a keretből.
Az afrikai válogatott alaposan megnyomta a második játékrész elejét, Varane, majd Konaté nagy mentése kellett ahhoz, hogy a francia védelem megakadályozza az egyenlítést.
A franciák szemmel láthatóan tökéletesen elégedettek voltak azzal, hogy egyetlen kaput eltalált lövéssel vezettek, a marokkóiak pedig hiába cseleztek, kombináltak ügyesen többször az ellenfél tizenhatosa környékén, nem tudtak tiszta lövőhelyzetekig eljutni.
Az elődöntő a 79. percben dőlt el, amikor Mbappé levágódó lövése a frissen beállt Kolo Muani elé pattant, aki első labdaérintéséből megduplázta Franciaország előnyét.
A Frankfurt támadója csak Szoboszlai Dominikék csapattársa, Christopher Nkunku sérülése után került a keretbe, és első gólját szerezte a francia válogatottban, ez pedig meg is törte Marokkót.
Az afrikai válogatott a kontinens első vb-érméért szombaton Horvátország ellen játszik, a legutóbbi világbajnokság (Belgium–Anglia) után ismét csoportmérkőzés ismétlődik meg a bronzdöntőben. Franciaország pedig vasárnap megvédheti címét, az ellenfélhez, Argentínához hasonlóan története harmadik aranyérmére hajt majd.
Messi Mbappé ellen: a katari tulajdonú PSG-nél éppen így képzelhették.