A kapitány a szünetben változtatott: Szaleh al-Sehri helyett Abdullah Radifot küldte be, aki fél perccel később, első labdaérintésével megszerezte a mérkőzés első gólját.
Úgy tűnt, ez az egy találat elég lesz ahhoz, hogy Szaúd-Arábia megnyerje a forduló rangadóját, Mancini pedig az olasz gyökerekhez visszanyúlva beállt védekezni csapatával. A taktika egészen a 99. percig működött (tíz perc volt a hosszabbítás), akkor viszont Cso Gjuszong fejesével a koreaiak kiharcolták a hosszabbítást. Cso, aki a 2022-es vb-n két gólt is fejelt, szintén csereként lépett pályára, így Dél-Korea szövetségi kapitánya, Jürgen Klinsmann is ünnepelhette a változtatását.
Mi lehet a szaúdi futballprojekt jövője?
A kétszer tizenöt perces hosszabbításban nem született gól, Radif a 123. percben lehetett volna hős, de Cso Hjonu védett, ahogy megtette ezt néhány perccel később a szétlövésben két szaúdi tizenegyesnél is.
Mancininek ez már sok volt, elindult az öltözőfolyosón, lényegében faképnél hagyta a szaúdi válogatottat, nem várta meg, hogy Szoboszlai Dominik korábbi salzburgi és lipcsei csapattársa, Hvang Hicshan bebombázza az utolsó tizenegyest.
A tavaly nyári nagy költekezés után a szaúdi liga lendülete egyértelműen alább hagyott, a bajnokság képviselője, az al-Ittihad nem alkotott maradandót a klubvilágbajnokságon, most pedig a szaúdi válogatott sem jutott el az Ázsia-kupa végjátékáig.
Mancini reakciójából úgy tűnik, ő sem marad a leszálló ágban lévő szaúdi futballprojekt részese.
Jürgen Klinsmann viszont folytatja az Ázsia-kupát Dél-Korea kispadján, a negyeddöntőben Ausztrália lesz az ellenfél. Rendeznek még Jordánia–Tádzsikisztán és Katar–Üzbegisztán negyeddöntőt is, az utolsó két kiadó negyeddöntős hely sorsa szerdán dől el az Irán–Szíria és a Japán–Bahrein meccseken.