Egy család, egy cél – az olimpiára vágyik a magyar válogatott

Három mérkőzés vár ezen a héten a magyar férfi-kézilabdaválogatottra, amely március 14–17. között Tatabányán, olimpiai selejtezőn fogadja Tunéziát, Norvégiát, majd Portugáliát. A selejtezőtorna felvezetéseként a Magyar Kézilabda-szövetség hétfőn sajtótájékoztatón látta vendégül a média képviselőit.

2024. 03. 11. 17:54
IMG_8120
Fotó: Csudai Sándor
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csütörtöki, Tunézia, a szombati, Norvégia, valamint a vasárnapi, Portugália elleni mérkőzésnek is otthont adó tatabányai sportcsarnokban hivatalosan is megkezdődött a olimpiai selejtező hete. Az ötkarikás játékokon legutóbb 2012-ben szereplő magyar férfi-kézilabdaválogatott hétfő délután itt teljesítette a torna előtti utolsó sajtónyilvános edzését, melyet megelőzően a Magyar Kézilabda-szövetség sajtótájékoztatót tartott.

IMG_8134
A korábbi kézilabdázó, Nagy László csapatvezetőként nyilatkozott. Fotó: Csudai Sándor

– Tizenkét évvel ezelőtt voltunk legutóbb olimpián, a mellettem helyet foglaló Mikler Roland és Lékai Máté jól emlékezhet rá, hiszen mindketten pályára léptek Londonban. Nem kevés idő telt el azóta, ám szerencsére ők még versenyzőként juthatnak ki az idén. A cél és a vágy, hogy a magyar válogatott kvalifikálja magát az olimpiára – szögezte le rögtön az esemény elején a korábbi kézilabdázó, Nagy László, aki manapság csapatvezetőként van jelen a nemzeti csapat mellett. – Tudjuk, hogy nem lesz egyszerű, hiszen Tunézia, Norvégia és Portugália is nehéz ellenfél, de a lényeg az, hogy kint legyünk az olimpián.

Nagy Lászlótól a szövetségi kapitány, Chema Rodríguez vette át a szót.

– Egy család vagyunk, egy célunk van: ott lenni az olimpián! Hajrá, magyarok! – mondta a tréner magyar nyelven. Angolra váltva hozzátette: a felkészülés már pénteken megkezdődött, ám akkor még nem teljes kerettel, többen ugyanis még klubcsapataiknál teljesítettek szolgálatot a hétvégén. Vasárnaptól teljes kerettel tud készülni a csapat a csütörtökön kezdődő megméretésre.

A szövetségi kapitány – akivel kapcsolatban március 5-én jelentették be, hogy 2028. augusztus 31-ig meghosszabbították szerződését – a heti ellenfelekről is beszélt.

– Tunézia ellen egy rendkívül nehéz meccs vár ránk, de tudjuk, hogy az első mérkőzés minden nagy versenyen sorsdöntő lehet. Fizikálisan is rendkívül erős ellenfél, remek átlövőkkel, erős beállókkal, gyors szélsőkkel, a szövetségi kapitánya pedig egy korábbi világbajnok francia játékos – kezdte az aktív játéktól 2019-ben visszavonult Rodríguez. – Norvégiát tartom a selejtezőcsoport favoritjának. Minden posztra van két klasszisa, akik a BL-ben és a világ élklubjaiban szerepelnek. A portugál válogatottat kicsit a miénkhez tudnám hasonlítani. Tele a kerete nagyszerű kézilabdázókkal, olyanokkal, akik megszokták, hogy nagy nyomás alatt játszanak. A harmadik ellenfelünk lesz, nagyon nehéz találkozóra számítok, de minden vágyam, hogy a magyar válogatott kijusson az olimpiára.

A tatabányai mérkőzésekkel párhuzamosan két másik négyesben, Spanyolországban és Németországban vívnak még a csapatok olimpiai kvótákért, a csoportok első két helyezettje kvalifikálja magát a párizsi játékokra. Biztosan tagja már az olimpiai mezőnynek a rendező Franciaország, a világbajnok Dánia, az Afrika-bajnok Egyiptom, a Pánamerikai Játékok győztese, Argentína, az ázsiai olimpiai selejtezőt megnyerő Japán, valamint az Eb-bronzérmes Svédország.

Borítókép: A magyar válogatott szövetségi kapitánya, Chema Rodríguez (Fotó: Csudai Sándor)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.