Emlékezetes, hogy 2018-ban Phjongcshangban rövid pályás gyorskorcsolyában az 5000 méteres férfiváltók versenyében született meg a téli olimpiák első magyar aranyérme, s ebben Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor is főszerepet vállalt. A 2022-es, pekingi téli olimpián Liu Shaoang 500 méteren győzött, 1000 méteren bronzérmes lett, s harmadikként zárt a vegyes váltónk is (Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, John-Henry Krueger). Az év végén aztán a Liu fivérek, akiknek az édesapjuk kínai, úgy döntöttek, hogy kínai színekben folytatják a pályafutásukat.
A 2023-as világbajnokságon még nem láthattuk őket, s ezen a vb-n egyébként a kínaiak egy aranyat (férfiváltó) és egy ezüstöt (vegyes váltó) nyertek. Az nyilvánvaló volt, hogy a Liu fivéreknek Kínában meg kell küzdeniük azért, hogy bekerüljenek a válogatottba, de mindketten megoldották a feladatot. A hét végi, rotterdami vb indulói listáján mindketten ott vannak.
A 25 éves Liu Shaoang hatszoros, a 28 éves Liu Shaolin Sándor kétszeres vb-aranyérmes, és most először lehetnek világbajnokok kínai színekben.
Liu Shaoang és Liu Shaolin a világkupákon már gyűjtötte az érmeket
Világkupaversenyeken már indultak kínai színekben. S tavaly decemberben Szöulban fordult elő először, hogy váltóban a magyarok ellen versenyeztek. A kínai, a lengyel, a tajvani és a magyar váltó került az első negyeddöntős futamba, amelyet a kínaiak (Li Ven-long, Liu Shaoang, Ren Zsi-vej, Szun Long) a második helyen záró mieink (Bontovics Balázs, Jászapáti Péter, Nógrádi Bence, Tiborcz Dániel) előtt nyertek meg. Az elődöntőben a kínaiknál már mindkét Liu fivér jégre lépett. Liu Shaolin Sándor Li Ven-longot váltotta, és a váltójuk azt a futamot is megnyerte. Másnap a döntőben Liu Shaoang aztán a kínai férfiváltót behozta az első helyre. A finéléban Liu Shaolin nem lépett jégre, de mivel az elődöntőben ott volt, ő is aranyérmes lett. (A mieinket az elődöntőben kizárták.)
Ez volt az a világkupaverseny, amelyen 500 méteren Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor is bejutott a döntőbe. Utóbbi elesett, Liu Shaoang viszont elképesztő hajrával aranyérmes lett úgy, hogy a legelőnytelenebb, ötös pályáról indult.
A vb előtt a világkupa-pontversenyben a kínai férfiváltó a harmadik, a vegyes váltó a második helyen áll. 500 méteren Liu Shaoang a hatodik, de a nyolc versenyből csak négyen indult, ebből kettőt megnyert.