Európa egyik legkiválóbb támadósora a Raphinha – Robert Lewandowski – Lamine Yamal hármas, akik bár a Dortmund elleni BL-negyeddöntő visszavágóján nem remekeltek, a jelenlegi idényben nem lehet rájuk panasz. A brazil Raphinha már 28 gólt jegyzett minden sorozatot tekintve a Dortmund elleni mérkőzés előtt, s ez nyolccal több, mint amit az első két barcelonai szezonjában együttvéve szerzett. A 20 gólpassza pedig szintén a legjobb mutatója, mióta 2022-ben a Camp Nouba érkezett. Lewandowski a spanyol bajnokság góllövőlistájának élén áll 25 találattal, a BL-ben 11 gólt szerzett eddig.
Az előző kettős mögött Lamine Yamal picit szerényebb statisztikai mutatókkal rendelkezik: a tizenhét éves szélsőnek 6 bajnoki gólja mellett „csak” 11 gólpassza van, a BL-ben 4 gól mellett 3 asszisztot jegyez. Viszont ha hozzá kerül a labda, ördöngös cseleivel és kiismerhetetlen irányváltásaival őrületbe kergeti a védőket. Éppen úgy, mint bő tíz évvel ezelőtt egy dél-amerikai hármas összes tagja a katalán együttesben, akiket sokan a valaha volt legjobb támadótriónak tartottak a futballtörténelemben.

Az MSN felejthetetlen korszaka a Barcelonában
Kezdjük a számokkal! Lionel Messi, Neymar és Luis Suárez 2014 nyarától 2017 nyaráig játszottak együtt az FC Barcelona színeiben, és ezalatt 363 gólt szereztek minden sorozatot figyelembe véve. A 2015/2016-ös szezonban ebből 131-et rúgtak közösen az alábbi megosztásban: Suárez 59, Messi 41, Neymar pedig 31 találattal zárta az idényt.
Az viszont még ennél is fantasztikusabb adat, hogy abban a szezonban mindhárom klasszis 22 gólpassz (!) felett zárt. Suárez 30, Messi 23, Neymar pedig 22 asszisztot osztott ki a csapattársaknak, és persze leginkább egymásnak.
Azonban még ezek a döbbenetes számok sem adják vissza igazán ennek a triónak a zsenialitását. Nem csupán három kiváló játékos jelentett veszélyt, hanem három, a futballtörténelem legtehetségesebb támadója alkotott együtt egy olyan magával ragadó, ösztönösségen alapuló összjátékot, hogy a sportágat gyakorlatilag új szintre emelték.

A Barcelona korábban is többször állított össze legendás támadósorokat: a Johan Cruyff nevével fémjelzett ’90‑es évek „álomcsapata”, aztán a Rivaldo–Kluivert–Saviola triumvirátus a 2000‑s évek közepén, majd Pep Guardiola alatt először Thierry Henry és Samuel Eto’o, később David Villa és Pedro alkotta a tökéletes partnert Messi zsenialitásához. Ám a fent említett „MSN” hármas (mozaikszó a Messi, Suárez, Neymar nevekből) a 2010‑es évek közepén más ligában játszott: három elképesztően tehetséges támadó, akik önzetlenül emelték egymás játékát a csúcsok csúcsára, amit a 2015-ös idényben egy BL-győzelemmel koronáztak meg.
A rakéta, a góllövő és a kapocs a Real Madridban
A Real Madridnál játszó „BBC” trió (Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo) nem volt annyira kreatív vagy látványos, mint az előbb említett MSN, mégis pusztító hatékonysággal szerezték a gólokat a spanyol bajnokságban és a Bajnokok Ligájában.
A 2013/2014‑es idényben a Madrid megszerezte tizedik európai trófeáját – a „La Décimát” –, és a három támadó összesen 97 góllal járult hozzá a BL-sikerhez. A portugál zseni 51 gólt vállalt, Benzema egyfajta összekötő volt, Bale pedig friss igazolásként 22 gól mellett 19 gólpasszt jegyzett. Az ellenfelek védelme képtelen volt lépést tartani velük a BL-ben: a nyolcaddöntőben 6–1‑re alázták a Schalke együttesét, mindhárman kétszer találtak be. A negyeddöntőben Bale és Ronaldo remek teljesítménye zúzta szét a Dortmundot, majd Ronaldo duplázott a Bayern München elleni elődöntő második felvonásán, a Real 4–0-ra győzött.

A döntőben, az ősellenfél Atlético Madrid ellen Sergio Ramos 93. perces fejese hosszabbításra mentette a meccset, majd Bale újabb fejessel döntötte el a párharcot, mielőtt Ronaldo megszerezte a 4‑1-es végeredményt egy 120. perces büntetővel. A trió három egymást követő BL‑sikert hozott 2016-tól 2018-ig a spanyol fővárosba, majd Ronaldo a Juventushoz igazolt, ezzel feloszlott a formáció. Öt szezon alatt ők hárman 442 gólt lőttek .
Volt egy rakéta Bale, a góllövő Cristiano, és én voltam az, aki középen összefűzte a játékot
– összegezte a később Aranylabdát is nyert Benzema még 2019-ben.
Messit Ronaldinho oktatta a Barcelonánál
2004 és 2006 között a Samuel Eto’o – Lionel Messi – Ronaldinho trió egyet jelentett a futballkönyvek első fejezeteivel: Eto’o volt a gólgyáros, aki a 2005/2006-os idényben elnyerte a La Liga Aranycipőjét is, Ronaldinho a showman, aki a tinédzser Messivel együtt szervezte a kreatív játékot. Messinél, aki mindössze tizenhét éves volt, már mutatkoztak az űrsebességű fejlődés első jelei, hiszen első Barca‑játékosként vitte haza a Golden Boy-díjat.
Talán a 2005/2006-os, Bernabéuban lejátszott Clásico volt a legfényesebb bizonyíték a hármas nagyszerűségének: egy erős Real Madrid‑csapat (Zidane‑nal, Beckhammel, Ronaldóval) sem tudta megállítani a Barca gépezetét – Eto’o és Ronaldinho csodás góljai, Messi állandó cselsorozatai mutatták meg, hogy milyen fényes jövő állt az argentin zseni előtt.

Később, Pep Guardiola harmadik idényében a Barcelona támadósora is messze több volt pusztán három sztár összjátékánál: 2010 nyarán érkezett David Villa és Pedro, s így kialakult a legendás hármas. Messi mélyen, irányítóként helyezkedett el, miközben Villa és Pedro a széleken folyamatosan mozgásban volt. A 2011-es BL-döntőben a Manchester United elleni sikerrel tették fel a koronát a szezonjukra.
A liverpooli mágikus hármas
Kalandozzunk el Angliába egy picit! A Premier League 2007/2008-as szezonjában dinamikus hármasként működött a Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney és Carlos Tevez trió. Formailag Rooney és Tevez alkotott egy hagyományos „centerpárost”, Ronaldo pedig jobb oldali szélsőként tűnt fel. Máskor Rooney és Tevez oda-vissza cserélgette a pozícióját, míg Ronaldo néha a középpályáról indult Ez a „káosz” eredményesnek bizonyult, hiszen összesen 79 gólt termeltek együtt (ebből 16-ot BL‑ben), és mindhárom kieséses szakaszban ők domináltak, majd a 2008-es moszkvai BL-döntőt is megnyerték a Vörös Ördögökkel.
Liverpool is büszkélkedhetett egy mágikus hármassal: Mohamed Salah, Sadio Mané és Roberto Firmino öt egymást követő Bajnokok Ligája-idényben szerepeltek együtt, és már az első évükben mindhárman 10-10- gólt rúgtak. Így nem volt meglepetés, hogy a Liverpool bejutott a 2017/2018-as BL-döntőbe. Salah, Mané és Firmino közösen 338 gólt szereztek és 139 gólpasszt adtak öt idény alatt.

A BL-találkozókra tartogatták a legjobb formájukat: itt 77 gól és 26 gólpassz fűződik a nevükhöz, és bár 2018-ban a Real Madrid ellen kikaptak a fináléban, 2019-ben megnyerték a sorozatot.
A Bayern Münchennél Arjen Robben és Franck Ribéry 2009-től már önmagában is pokolian veszélyes szélsőpárost alkotott, és melléjük csatlakozott 2014-ben Robert Lewandowski, akit az európai porondon ritkán látott egyérintős, kapu közeli befejezőként tartanak számon.
Robben villámgyors kitörései és cselei, Ribéry kecsessége és Lewandowski hidegvérű befejezései együtt olyan kiegyensúlyozottságot eredményeztek, ami ellen alig akadt ellenszer. BL-t viszont csak Ribéry és Robben nyert, Lewandowski ellenfélként, a Dortmund színeiben lépett pályára a 2013-as vesztes döntőben a londoni Wembley-ben, majd csak a következő szezonban igazolt a Bundesliga rekordbajnokához.
A 20. század utolsó évtizedében Alessandro Del Piero, Fabrizio Ravanelli és Gianluca Vialli a Juventusnál nyújtott maradandót. A talján támadóhármas 1993 és 1996 között összesen 84 gólt szerzett az olasz bajnokságban az Öreg Hölgy mezében. Az 1996-os római döntőben Ravanelli bevette az Ajax kapuját, az amszterdamiak egyenlítettek, de a Juve tizenegyesekkel ünnepelhette a végső sikert.