Alexander Zverev már tudhatta, hogy figyelmeztetést fog kapni. Néhány napja Arina Szabalenka fotózott labdanyomot a salakpályán, amit jelenleg ugyanannyira büntetnek a teniszben, mint az ütőtörést. Zverev vasárnap Madridban, az Alejandro Davidovich Fokina elleni meccsén vette elő a telefonját, miután a székbírót nem tudta meggyőzni arról, hogy megnézze az élő elektronikus rendszer által jónak ítélt labda nyomát.

Zverev nemcsak személyes használatra készítette a felvételt, a mérkőzés után a nyilvánosság elé tárta a fotót a közösségi médiában.
Reakció Zverev fotójára: Őrület!
A párizsi olimpia ezüstérmese, Donna Vekic azonnal be is állt Zverev mögé, szerinte őrület, hogy a székbírók kezében nem maradt eszköz.
A szabályok értelmében ugyanis a székbírók nem bírálhatják felül az élő elektronikus vonalfigyelő rendszer döntéseit, éppen ezért kérte hiába Zverev Mohamed Lahyanit, a svéd nem hagyta el a bírói székét. A fotózó Zverevet viszont hivatalos figyelmeztetésben részesítette, ahogy az nemrég a női világelső, Arina Szabalenka esetében is történt.
Zverev a vitatott labdamenet ellenére végül szetthátrányból megnyerte a meccsét Davidovich Fokina ellen, első kiemeltként bejutott a nyolcaddöntőbe.
Zverev egy éve, Alcaraz ellen még más véleményen volt
Zverev ezúttal azt kifogásolta, hogy a technológia döntött rosszul. Ugyanakkor a tavalyi Roland Garros-döntő elvesztése után éppen azzal érvelt, hogy sorsdöntő helyzetben a székbíró annak ellenére bírálta felül a vonalbírói ítéletet, hogy az elektronikus adatok mást mutattak.
Ha Zverevé lett volna az a pont (ahonnan indul az alábbi videó), visszabrékelt volna vele a Carlos Alcaraz elleni döntő játszmában.
A teniszezők lázadása: labdanyomok a salakban
Míg kemény pályán és füvön már régóta zökkenőmentes az elektronikus vonalfigyelő rendszerek használata, salakon több szempontból is bonyolultabb a helyzet.
Egyrészt a labda látható nyomot hagy, így sokáig úgy vélték, ezen a borításon nincs is szükség a technológia segítségére. Másrészt az salak természete miatt az elektronikus rendszert sokkal gyakrabban kell újrakalibrálni, mint a másik két borításon, hogy pontos legyen az eredmény.