A Kisalföld számolt be róla, hogy Nemak győri gyárában szerdán munka közben életét vesztette az egyik dolgozó. Az elhunyt személy Kádár Zoltán, aki a magyar kézilabdasport meghatározó alakja volt az 1980-as és az 1990-es években. Az ügyben a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt ismeretlen tettes ellen indított büntetőeljárást.

A legendás Kádár Zoltán hunyt el
A Rába ETO nyolcvanas évekbeli férfiaranycsapatának meghatározó játékosa volt Kádár is, aki háromszoros magyar bajnoknak, négyszeres MNK-győztesnek, egyszeres IHF-kupagyőztesnek mondhatta magát. Utóbbit 1986-ban nyerte meg a csapattal, a döntőben a spanyol Technisan Alicante ellen a hazai pályán aratott hatgólos győzelem (23-17) után idegenben belefért a 24-20-as vereség is. Kádár ragyogott ezen a két meccsen, az elsőn tíz gólt, míg a második kilencet dobott, nélküle az ETO aligha nyerte volna meg a kupát. A siker a mai napig történelmi, hiszen a győri férficsapatnak mindmáig ez volt az egyetlen nemzetközi trófeája.
A magyar válogatottban 1986 és 1988 között 23 mérkőzésen szerepelt és ezeken 15 gólt szerzett.
Halála korábbi társait is megrendítette. Csicsay Ottó, 67-szeres válogatott balszélső elárulta, a nyugdíjtól mindössze pár hónapra volt Kádár Zoltán.
– Le vagyok sújtva. Néhány napja futottunk össze az utcán, pár szót beszélgettünk, mert akkor is munkába sietett.
Mondta, hogy már csak néhány hónapja van a nyugdíjig, azt kibírja valahogy. Sajnos nem sikerült neki.
Segítőkész, jó ember volt. Nyerő típus az életben és a pályán is, sajnos az utolsó meccsét elveszítette.
Iváncsik Mihály kétszeres világválogatott csapattársa különleges cseléről beszélt az ismert cseléről Sapka becenevet kapott Kádár halála után. – Ikonikus egyéniségnek, csupaszív sportembernek ismertük meg. Ha jól tudom, akkor tíz hónap múlva ment volna nyugdíjba. Sajnálom mint családapát, mint volt játékostársat. Az emléke a szívünkben itt marad.
Jakab Lajos, a klub volt kapusa, majd szakosztályvezetője elmondta, Kádár volt az első magyar férfi kézilabdázó, aki Norvégiában játszott. – A TF befejezése után egy-másfél évet játszott a skandináv országban. Győrben az ETO-ban a játékostársa, később pedig a főnöke lehettem. Úgy, mint Tóth Lacinak vagy Oross Tibornak, sajnos már egyikük sem lehet közöttünk. A nagycsapatunk alapembere, ikonikus egyénisége volt. Legendás áthúzós cselével szerzett hírnevet magának. Kiváló balkeze volt, a tehetsége alapján talán többre is vihette volna. Ha szabad így fogalmaznom: jó ember volt, nagyon sajnálom a halálát.