Koncz Zsófia megnyerte a szerencsi időközi választást. Pont. Nem éppenhogy csak, nemcsak egy paraszthajszál híján, hanem öt százalékkal előzte meg az ellenzéki pártok jelöltjét, Bíró Lászlót. Ráadásul a Jobbik színeiben politizáló vállalkozó és hobbiantiszemita régi motoros, 2018-ban is megmérette magát; akkor több mint ezer szavazattal kapott többet, mint most vasárnap.
A dolog pikantériája, hogy abban az évben egyedül szállt versenybe, nem állt be mögé a teljes ellenzék. Nem sertepertélt körülötte Karigeri, nem szelfizett vele Gyurcsány, és Fekete-Győr András sem lihegett szeretetre éhes kiskutyaként a lába nyomában. De nem települtek ki az ellenzéki pártok aktivistái sem, hogy házról házra járva mellette kampányoljanak. Jóval kevesebb ember segítette akkor a munkáját, sokkal kevesebb pénz állt a kampány során a rendelkezésére. És mégis, most, amikor az igazi, a valódi, a színész-szélesvásznú összellenzéki összefogás premierje volt, amikor a kétharmad lebontása lett az O1G-nagykoalíció első számú célja és kampányüzenete, kevesebben szavaztak rá, mint két éve.
Pedig az igazi botrány, a Magyar Nemzet által feltárt szövetkezeti formában elkövetett, finoman szólva is gyanús ügyei a kampány előtt s alatt nem járták be az ellenzéki médiát. Ismert, hogy Bíró és haveri köre egy olyan EU-s pályázat kiskapuin és résein lopkodták ki a pénzt, amit kifejezetten rászorulók segítségének a céljából hoztak létre.
Bíróéknak ötvenmillió forintot sikerült gyanús módon eltüntetniük, tehát a borsodi jelölt nemcsak azért volt alkalmatlan arra, hogy a parlamentben képviselje a körzetet, mert cigány- és zsidóellenes kommentekkel próbálta enyhíteni a 2018-as országgyűlési választás okozta fájdalmát, de minden jel arra mutat, hogy egy pénzéhes és korrupt szélhámost sikerült az ellenzéknek a startvonalhoz állítaniuk.
De ez mind semmi, hiszen vasárnap este robbant az atombomba, Hadházy Ákos valamivel este tíz után azt írta közösségi oldalán, hogy nemcsak, hogy tudott Bíró ügyéről, de a tudomására jutott információkról értesítette az ellenzéki pártok vezetőit. Akik Hadházyhoz hasonlóan diszkréten eltitkolták az információt a választóik elől.