Orbán Viktor Tusnádfürdőn elhangzott idei beszédében az első és legfontosabb kihívásként demográfiai helyzetünket jelölte meg. Megállapította, hogy a helyzetünk javult, de fordulat nem következett be: továbbra is a jóval több a temetés, mint a születés.
Hazánk népesedési adataiból megállapítható, hogy a házasságkötések száma 2010-hez képest 2021-re közel megkétszereződött, a válások száma mérséklődött, az élve születések száma pedig az utóbbi néhány évben biztatóan emelkedett.
Az abortuszok száma azonban – noha 2010 óta közel a felére csökkent – még mindig magas, meghaladja az évi húszezret, és a magzati halálozások (vetélés, koraszülés, kis súlyú magzat) száma is évi 15 ezer körül mozog, a magzati veszteségek száma tehát együttesen több mint harmincezer.
A járvány és a népesség elöregedése miatt a halálozás mértéke az utóbbi két évben növekedett, 2021-ben a 93 ezer élve születés mellett a halálozások száma már túllépte a 155 ezret.
Magyarország népessége az 1980-as évek eleje óta fogyatkozik, és lélekszáma, amely 1990-ben még több mint tízmillió fő volt (10 374 823), 2021-re 9 730 772-re csökkent. A nemzeti-polgári kormány által folyamatosan bővített családtámogatási rendszer pozitív hatása kétségtelen, de láthatóan még nem elégséges.
A családok pénzügyi helyzetének korlátozott szerepét bizonyítják a tények: a legszegényebb afrikai, ázsiai népek szaporulata messze megelőzi a fejlett, magas színvonalon élő európai népekét. A gyermekáldás elutasításának tehát a családok gazdasági helyzetén kívül számos egyéb oka is van, amelyek a népességfogyás megállítása érdekében nem hagyhatók figyelmen kívül.
Milyen tényezők játszanak szerepet a gyermekvállalás elégtelenségében? Idegen érdekek befolyása. Alapvető biológiai törvény, a kompetitív kizárás elve kimondja, hogy az azonos ökológiai igényű populációk tartós együttélése nem lehetséges, az erősebb, életképesebb populáció kiszorítja a gyengébbet. Amíg a magyarság gazdasági, politikai életfeltételeit az azonos ökológiai igényű, erősebb populációk – EU, nagyhatalmak, multinacionális cégek – érdekei befolyásolják, a kompetitív kizárás elve többé-kevésbé érvényesülni fog.
A népességfogyás megállításának egyik alapvető feltétele tehát hazánk gazdasági és politikai szuverenitása, amelyért az Orbán-kormány folyamatosan küzd és mindent elkövet.
Hit és erkölcsrombolás. A kommunista tudatrombolás a magyarságot ateista, liberális, materialista, hedonista szellemiségével megfertőzte, és a társadalom többsége elvesztette Istenbe vetett hitét, biztonságát, békességét és erkölcsi iránytűjét. A népességfogyás megállításához szellemi, lelki, erkölcsi megújulásra volna szükség, a közgondolkodást ismét a keresztény értékrend – Isten, haza, család – fundamentumára kellene állítani.
Mert Isten nélkül nincs erkölcs, erkölcs nélkül nincs egészség, nincs egészséges család és nincs egészséges társadalom. Ezért a keresztény egyházak társadalmi befolyásának, aktivitásának határozott növelésére volna szükség.