„Mondd, Imre: te mit tennél a helyemben?” Gyurcsány Ferenc még 2004-ben fordult ezzel a tegeződő kérdéssel Nagy Imre mártír miniszterelnök szobra felé, arról panaszkodva, hogy micsoda szembenállás jellemzi a magyar belpolitikát. Álszentségben már akkor is felülmúlhatatlan volt Gyurcsány, de később kiderült, ennél sokkal nagyobb aljasságra is képes.
Férjének méltó követőjévé vált Dobrev Klára, a DK „árnyék-miniszterelnöke”, aki most vasárnapra, október 23-ra utcára hívta az embereket. Az ő nagyapja volt a kommunista Apró Antal, aki 1958-ban az Országgyűlésben bejelentette Nagy Imre kivégzését, amit „a nép jogos elégtételének, az ellenforradalom méltó megbosszulásának” nevezett. Apró személyesen felügyelte Nagy Imre és mártírtársainak koncepciós perét; szerinte a forradalmárok fasiszta csőcselék voltak.
A balliberálisok ezzel kapcsolatban azt mantrázzák, hogy Dobrev Klára nem tehető felelőssé a kommunista bűnökért. Ezt én sem mondom, de tény, hogy Dobrev és családja haszonélvezője volt a vérben fogant Kádár-rendszernek, illetve sajnos a rendszerváltásnak is. Az „árnyék-miniszterelnök” a posztkommunista elit tagja, aki a nagypapa és az édesanyja, Apró Piroska, valamint a máig élő hálózatuk segítségével építhetett szép karriert. Férje a KISZ egyik utolsó KB-titkára, Gyurcsány Ferenc lett, aki az MSZMP-ben és KISZ-ben szerzett kapcsolatrendszerét és a privatizációs lehetőségeket kihasználva vedlett sikeres üzletemberré. Gyurcsány annak a KISZ-nek állt az élén, amely 1989-ig ellenforradalomnak minősítette 1956-ot. A Magyar Ifjúság című lap 1989. május 26-i számában azt kérdezte Gyurcsány Ferenctől: „Kiléphet-e hazánk a Varsói Szerződésből?” Ő így felelt: „Időszerűtlennek tartom a kérdést, javaslom, térjünk vissza rá tizenöt év múlva.” Orbán Viktor 1989. június 16-án, a Hősök terén a Gyurcsány-félékkel szemben is fellépve sürgette a szovjet csapatok kivonását az országból.
Az akkor még kommunista Gyurcsány 2004-ben lépett volna ki a katonai szerződésből, épp akkor, amikor már „demokrataként” letegezte a felesége nagyapjának közreműködésével kivégzett Nagy Imrét. Azt a miniszterelnököt, aki már 1956-ban elhagyta volna a Varsói Szerződést. Az is elgondolkodtató, hogy Gyurcsányné a férjével például máig abban az Apró-villában él, amelyet az ötvenes években a kommunista hatalom ellopott az eredeti tulajdonosától. Gyurcsány nemrég jelentette be, hogy eladják a szemlőhegyi ingatlant, na nem a lelkiismeret-furdalás miatt, hanem mert már nagy a családnak.
A történelem Francis Fukuyama elmélete ellenére nem ért véget 1990-ben, a posztkommunisták hálózata – Gyurcsánnyal és Dobrevvel az élen – ma az ellenzék vezető ereje.
Gyurcsány 2001-ben kezdett újra aktívan politizálni, 2004-ben váltotta „mentorát”, Medgyessy Pétert a miniszterelnöki poszton. Már 2004-ben a határon túli magyarság elárulásával bizonyította, hogy aktuálpolitikai megfontolásból bármire képes. Aztán az őszödi beszédével az egész magyar demokráciát megcsúfolta. Bizonyította, milliárdok ide vagy oda, megmaradt az egykori hazug KISZ-es vonalnál. Abban az évben a forradalom 50. évfordulóját ünnepelte volna az ország. Csakhogy Gyurcsány miniszterelnöksége alatt a rendőrség brutális fellépése nyomán ismét vér folyt a pesti utcán.
2006. október 23-án arcul köpte 1956, a pesti srácok és az általa korábban „leimrézett” miniszterelnök emlékét is. A lemondását szeptember közepe óta követelő tüntetőket lovasrohammal szorította rá a Fidesz békés megemlékezőire az Astoriánál. A rendőrök válogatás nélkül ütöttek-vertek mindenkit. Dobrev most vasárnapra férjével az utcára hívja az embereket. Még szerencse, hogy nem ők vannak kormányon, mert nem biztos, hogy mindenki épségben hazaérne.