Szeptember 13-án már meg is volt az első eset ezzel a törvénnyel kapcsolatban, amely idén októberben hivatalosan is bekerül a büntető törvénykönyvbe. A katalóniai Gironában a „Csak igen az igen” törvény életbe lépéséig felfüggesztettek egy nemi erőszak miatt indított pert, mivel az kevesebb büntetést jelenthet a vádlottaknak.
A döntés a törvénynek a legfontosabb és egyben legvitatottabb tételére hivatkozik: a beleegyezésre a szexuális érintkezés előtt. „A beleegyezés csak akkor értelmezhető, ha azt olyan cselekményekkel fejezték ki szabadon, amelyek az eset körülményeire tekintettel egyértelműen kifejezik a személy akaratát” – áll a jogi szövegben.
Vagyis ha a szexuális kapcsolatban a nő nem fejezi ki egyértelműen az „igent”, az aktus agressziónak tekinthető, annak ellenére, hogy hallgatólagosan mindketten beleegyeztek. Ez hosszú távon nagyon veszélyes lehet, mert jogilag tehetetlenné és védtelenné teszi a férfit az esetleges bosszúval szemben olyan nők részéről, akiknek később rosszul végződött a kapcsolatuk.
Ezenkívül Spanyolországban a nemi erőszak vagy a szexuális zaklatás áldozatainak pénzügyi támogatás jár. Ez az új törvény, amely jogilag még tehetetlenebbé teszi a férfiakat, tökéletes lehet a hamis panaszok számának növelésére, ezáltal az anyagi támogatás megszerzésére. Az elmúlt években már több nő panaszáról kiderült, hogy hamis volt, bosszún alapult. Emiatt az új törvény hatására a panaszok száma tovább nőhet.
Ugyanígy megszavazták azt a törvényt is, hogy a tizenhat és tizenhét éves lányok a szüleik engedélye nélkül abortusznak vethetik alá magukat. Vagyis most egy tizenhat éves lány dönthet úgy, hogy elveteti gyermekét, anélkül, hogy szólna a szüleinek, de egyetlen sört sem ihat meg, nem mehet el diszkóba, nem szavazhat és autót sem vezethet.
Őrültség, hogy az ilyesmit megengedik, akár csak a szülők engedélyével, de még rosszabb ezt a felelősséget egy ilyen korú lányra ruházni, aki nem képes megindokolni egy ilyen transzcendentális döntést. Ez emberölés.
Az ilyen törvényekkel rombolják szét a nyugati társadalmakat, miközben akik megszavazzák, elmerülnek a progresszivizmusban és a legabszolútabb degenerációkban.
Ezért is fontos, hogy az olyan országokban, mint Magyarország és Lengyelország, tudják, hogy az ilyen jelenségek mennyire előrehaladottak a nyugati országokban. És hogy tudják, miként állítsák meg őket otthon.
Svédország már változtatott, most már Olaszország is, és reméljük, hogy lassan egyre több európai ország fogja fel, mekkora őrültség az ilyen típusú törvények bevezetése.
A szerző spanyol politológus, a Filosofía Política projekt alapítója
Borítókép: Santiago Abascal, a jobboldai Vox párt elnöke, Pedro Sánchez miniszterelnök, a Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) főtitkára és Carmen Calvo miniszterelnök-helyettes (b-j) a spanyol törvényhozás újonnan megválasztott alsóházának alakuló ülésén Madridban 2019. május 21-én (Fotó: MTI/EPA/Ballesteros)