A február óta tartó orosz–ukrán háborút figyelve mindannyian levonhattuk a következő tanulságokat: egy hatalmas gazdasági válság irányába haladunk, az elektromos árammal, a fűtéssel, a telefonhálózattal kapcsolatos kimaradásokra kell felkészülnünk. Mindennek, különösen az üzemanyagnak és a földgáznak is emelkedik az ára, ahogyan az élelmiszereknek is. Mindez az ukrajnai háborúból következik, de az Oroszországgal szembeni idióta szankcióknak, valamint az elmúlt legalább másfél évtizedben feltűnt vezetőink butaságának és tehetetlenségének is betudható. (Francois Hollande elnöksége idején lettünk egyszerűen ostobák, és azóta is ebben az állapotban vagyunk.)
Franciaként mindenesetre a következőket jelenthetem ki: a mostani ukrajnai háborút jelentős részben el lehetett volna kerülni, ha Ukrajna nem bombázta volna tizennégy éven keresztül a Donbasz térségét, ha Volodimir Zelenszkiij ukrán elnök nem akarta volna integrálni országát a NATO-ba, illetve ha – különösképp – Franciaország, amely pedig annak védnökei közé tartozott, tiszteletben tartotta volna a minszki megállapodásokat.
Ezzel mindenki tisztában van, aki józanul gondolkodik. A minket irányító nyugati, különösképp pedig az európai őrültek úgy vélik, mindentől meg vannak kímélve, beleértve a családtagjaikat is. Mindeközben az is világos, hogy magasról tesznek mások – az oroszok vagy az ukránok – gyerekeire, akik meghalhatnak, ma történetesen Ukrajnában, holnap pedig talán Európában másutt. Ursula von der Leyen – ez az emberek által meg nem választott porosz hivatalnok – döntéseket hozott a nevünkben, csekkeket állított ki helyettünk, és háborúba visz bennünket. Ez az autokrata úgy gondolja, semmilyen elszámolással nem tartozik. Szerintem ha egyik gyerekét a frontra szólítanák a hét közül, nyomban meggondolná magát, de ne álmodozzunk, a leszármazottainak soha nem kell majd harcolniuk vagy meghalniuk az arcvonalban.
További Vélemény híreink
Mindazonáltal mind az ukránoknak, mind pedig az oroszoknak megvan rá az okuk, hogy miért harcolnak egymással. Én azonban nem vagyok sem ukrán, sem orosz. A magam részéről francia vagyok, márpedig ez nem az én háborúm. Ennek következtében teljes mértékben visszautasítom, hogy nekem is szenvedni kelljen miatta, hogy még jobban csökkentsék az életszínvonalamat, megfosszanak a szabadságjogaimtól, és narcisztikus, inkompetens döntéseknek kelljen alávetnem magamat, hogy teljességgel mesterségesen előidézett korlátozások szerint kelljen élnem. Mindezt egy testvérháború érdekében, amely szíven üt ugyan – háború ez a fehér keresztények között, elvégre állítólag már Barack Obama is erről álmodott –, más módon azonban nem érint meg. A helyzet az, hogy egyelőre sem Ukrajna, sem pedig Oroszország vonatkozásában nem érzem magamat fenyegetve.
Mindeközben minden egyes nap úgy érzem, hogy veszély leselkedik rám az iszlám és a nagy muszlim népességcsere miatt, amelyet jelentős részben olyan iszlám diktatúrák támogatnak, mint Katar, Szaúd-Arábia, Algéria, Marokkó és a többiek. Igazítsuk hát a helyére az órát, a templomot pedig tegyük vissza a falu közepére: nekem francia állampolgárként nem Oroszországgal, nem Ukrajnával, nem Tajvannal, nem Kínával, nem Kubával vagy éppen Észak-Koreával van gondom, hanem az iszlámmal és az iszlám invázióval. Emiatt áldozatot is szívesen hozok, például hogy literenként öt eurót fizessek az üzemanyagért, hogy ne fűtsek a télen vagy ahogy mondják: hogy kifogyjak az olajból és a mustárból, sőt hogy részt vegyek az iszlám elleni háborúban. De nem Oroszország ellenében, amely semmi kárt nem okozott nekem.
További Vélemény híreink
Világossá teszem azt is, hogy amennyiben a hadseregünk egyszer komolyan harcba száll az elővárosokban, és szembeszáll a muszlimok és a bevándorlók lázadásával (erről Laurent Obertone Gerilla című regényében lehet magyarul bővebben olvasni – a szerk.), illetve megteszi azokat a lépéseket, amelyeket meg kell tenni (a muszlim kendőviselet betiltása, a külvárosok megtisztítása, a kitoloncolások és így tovább), az állampolgároktól pedig megkövetelik, hogy a helyzet biztosítására annak súlyosságának megfelelően lépjenek fel a francia hadsereggel és a rendfenntartó erőkkel karöltve, nos, ebben az esetben készen állok minderre. De nem Ukrajna függetlenségének védelmében! Franciaországban az én ellenfelem az iszlám és a bevándorlás, nem pedig Oroszország. Rendben van tehát, hogy hozzunk áldozatokat, de nem Oroszország, hanem az iszlám elleni háború miatt.
A szerző a Riposte Laique francia hírportál szerzője
Borítókép: lángok a Krími hídon, Kercs térségében 2022. október 8-án, miután az orosz Nemzeti Terrorizmusellenes Bizottság állítása szerint felrobbant egy teherautó az Ukrajnától elcsatolt Krímet és Oroszországot a Fekete- és az Azovi-tenger között összekötő átkelő közúti oldalán. Legalább három ember életét vesztette, az útpálya érintett szakasza beomlott, a vasúti hídon egy tartálykocsikból álló szerelvény kigyulladt (Fotó: MTI/AP)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezAz új választás energiapolitikai fordulatot is hozhat Berlinben
Németország bajainak gyökere az eddigi elhibázott energiapolitika, ami súlyosan visszavetette az ország versenyképességét.
Hígtrágya és pogrom Hollandiában
Egy éve tört át a választásokon a Szabadságpárt, de a múltért még fizetni kell.
Ez itt az én hazám
A gazdag amerikai nyugdíjasok elvárják, hogy az a közösség alkalmazkodjon hozzájuk, amelyet érdemesnek tartottak kiválasztani öregkorukra.
Demján Sándor for ever
A gazdasági akcióterv egyik célja a kkv-szektor fejlesztése és versenyképességének javítása.
Véleményváró
Tovább az összes cikkhezHígtrágya és pogrom Hollandiában
Ez itt az én hazám
Mivé lett világunk?
Orbán államférfi, Magyar botrányhős
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhezMár félidőben kirúgta Csercseszovot az orosz kommentátor – hat meccsen nulla gól
Kazahsztán a norvégok elleni 5-0-s vereséggel zárta a Nemzetek Ligáját.
Nagelsmann nagyot hibázott a német válogatott budapesti meccse előtt?
A szövetségi kapitány vasárnap egy vidámparkban hullámvasútra ültette a játékosait.
Készüljön Micimackó bölcsességeivel és Polcz Alaine receptjeivel a karácsonyra! (X)
Hirdetés – Különleges, ünnepi kiadású kötetekkel készül a karácsonyi időszakra a Libri.
Száznál is több kisdiák mérte össze a tudását Bonyhádon
Idén is megtartották a német nyelvű Ki mit tud?-ot a Solymár Imre Városi Könyvtár szervezésében november 14-én Bonyhádon. A vetélkedőn több mint száz kisdiák mérte össze tudását.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en
A kormány megvédi a nyugdíjasok juttatásait
Biden kirobbantaná a világháborút, mielőtt Trump békét teremthet
Ezt az ételt nem ehette soha kisgyerekként Vilmos és Harry
Kirobbantanák Bidenék a harmadik világháborút, mielőtt Trump visszatér – dollármilliárdos biznisz múlik rajta
Pánik az iskola előtt: meghalt egy 11 éves fiú, egy pillanat alatt ért véget minden
Biden meglépte: Ukrajna amerikai fegyverekkel támadhatja Oroszországot
Nem számít, ha Ukrajnát a busz alá lökik?
Dárdai Pál újból visszatér a Hertha BSC csapatához
Curtis hatalmas pofont kevert le Magyar Péternek
Hivatalos: Dárdai Pál visszatér a Herthához!
Nagelsmann nagyot hibázott a német válogatott budapesti meccse előtt?
Koeman agyatlannak nevezte a legnagyobb holland napilap újságíróját, ma üzent Szalainak
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhezAz új választás energiapolitikai fordulatot is hozhat Berlinben
Németország bajainak gyökere az eddigi elhibázott energiapolitika, ami súlyosan visszavetette az ország versenyképességét.
Hígtrágya és pogrom Hollandiában
Egy éve tört át a választásokon a Szabadságpárt, de a múltért még fizetni kell.
Ez itt az én hazám
A gazdag amerikai nyugdíjasok elvárják, hogy az a közösség alkalmazkodjon hozzájuk, amelyet érdemesnek tartottak kiválasztani öregkorukra.
Demján Sándor for ever
A gazdasági akcióterv egyik célja a kkv-szektor fejlesztése és versenyképességének javítása.