A magyar–amerikai barátságnak nagy múltja van, és Florida talán a „legmagyarabb állam” az óceán innenső partján. Nemcsak azért, mert magyar szabadságharcosok és antikommunista hősök jártak és éltek itt, hanem azért is, mert Magyarország legjobb amerikai barátja, Donald J. Trump, az Egyesült Államok előző és következő elnöke ma is itt lakik. A konzervatív gondolat itt valós politikává érett. Olyan tettekké, amelyek a választók, a gyerekek és a családok javát szolgálják.
Ahogyan nálunk, Magyarországon is: rend van, szabadság és biztonság. Hiszünk Isten teremtésének rendjében, hiszünk abban, hogy az emberek szabadon dolgozhatnak és vállalkozhatnak, a nemzetek pedig büszkék lehetnek történelmükre, megvédhetik szuverenitásukat. Ragaszkodunk gyermekeink biztonságához az országainkon belül, a külső veszélyek ellen pedig garantáljuk az erős határokat.
De vissza az alapokhoz: mi az, ami konzervatívvá tesz minket? Ahogy Russell Kirk, az amerikai konzervatív reneszánsz atyja mondta egykor:
A konzervatívok tudják, hogy a jelenkor emberei törpék, akik óriások vállán állnak, és csak azért képesek messzebbre látni, mint elődeink, mert azok, akik előttünk jártak, valódi gigászok voltak.
Ez az oka annak, hogy a konzervatívok hamarabb felismerik a veszélyeket, és működő megoldásokat találnak elhárításukra. Nagy múltra és mélyen gyökerező kultúrára támaszkodunk, amelyet hősök, nagyanyáink és nagyapáink hoztak létre.
Nyilvánvaló, hogy az amerikai és az európai konzervatívok előtt álló kihívások mélyen összefüggenek. Vállvetve küzdünk a woke zsarnoksága, a kriptoszocialista mesterterv és az új generációs marxizmus elleni harcban. A Gonosz Birodalma helyébe egy Gonosz Hálózat lépett, amely hazugságok hálóját szövi szerte a világon. A nemzetközi baloldal átvette az irányítást a tudományos élet, a média és a nemzetközi szervezetek felett az intézményeket megszálló, álnok „hosszú menetelésével”.
A marxisták célja mindig is az volt, hogy a Nyugat társadalmainak stratégiai potenciálját aláássák. Megingatnák a civilizációs önbecsülésünket, megbénítanák a nemzeti védelmet, társadalmi elégedetlenséget szítanának, aláásnák a családot és megbontanák a nemzeti egység minden formáját. „Erőszakos küzdelem” – ez az ő jelszavuk.
Szétzilálnák a társadalom organikus szövetét, és a természetes közösségek lezüllesztésével a nemzetet puszta lakossággá változtatnák, amelynek tagjait semmi sem köti egymáshoz. Európában olyan „keresztény demokráciát” hoztak létre, amelyből hiányzik Krisztus. Egykor az arctalan szürke tömegeket a szocialista államnak akarták alávetni, most a woke-vállalatok próbálnak üres fogyasztókká változtatni bennünket. Az internacionalizmus nem tűnt el, csupán átalakult, és ma globalizmusnak nevezi magát.