idezojelek

A nagy háborús svindli

LANGY ESŐK JÖNNEK – Íme, a kellően erkölcstelen és aljas emberek kincsesbányája.

Sitkei Levente avatarja
Sitkei Levente
Cikk kép: undefined
Fotó: AFP

A háborúkat nem csupán a csatatéren vívják, sőt ma már a lövések és robbantások jóval kevésbé számítanak, mint egykoron. A vietnámi háború bizonyította be mindenkinek világosan, hogy a hátország erkölcsi támogatása elengedhetetlen a legerősebb hadsereg számára is. Az amerikai lakosság kezdetben lelkesen ünnepelte a beavatkozást az indokínai térségben, szurkolt a fiúknak, remegve várta a hadi jelentéseket, majd lassan, de biztosan erodálódni kezdett az érdeklődés és a bizakodás. A Tet-offenzíva brutális pusztítása és az erről érkező képsorok megingatták a lakosság hitét a győzelemben, egyre inkább előtérbe került az aggodalom, az anyák fiaik életét féltették, a kilátástalanság érzete elhatalmasodott nemcsak a mindennapi emberben, de a katonai-politikai vezetőkben is. 

Vagyis Amerika elveszítette a háborút.

Ez ötven éve történt, azóta pedig sokat fejlődött a hadtudomány, a média felhasználásának lehetősége, megjelentek a közösségi hálózatok, a tökéletesen valósághű, de hamis filmek, így a manipuláció szinte megfoghatatlan. Az orosz–ukrán háborúban megjelentek az észak-koreai csapatok, állítja ezt Ukrajna és Dél-Korea, no meg az Egyesült Államok. Ukrajna hadviselő félként egyértelműen érdekelt abban, hogy ellenségéhez társítsa a nemzetközi közösség legrosszabb imázsú tagját. Természetesen tudja, hogy Észak-Korea soha nem fog reagálni a gyanúsításra, mert soha nem tett ilyet, nem is fog. Észak-Korea nem foglalkozik a nemzetközi diplomáciával, nem kíván részt venni a körforgásban, nem kereskedik ismeretlenekkel, kizárólag arra koncentrál, hogy saját népe ne rakoncátlankodjon. Dél-Korea hadban áll Észak-Koreával, vagyis nem csupán érdeke újra meg újra befeketíteni már így is nagyon fekete szomszédját és ellenségét, de bűncselekménynek számítana, ha nem tenné. Nem mellékesen Dél-Korea az Egyesült Államok szoros szövetségese, amerikai katonai támaszpontoknak ad otthont. 

Amerika pedig a jelenlegi orosz–ukrán szembenállás egyik mozgatója, vagyis a három vádoló ország vádjai ugyan igazak is lehetnek, de mérget azért nem érdemes venni rájuk.

A nyugati média ugyanis az ő információik alapján működik. Egyáltalán nem nehéz bedobni az örökké nagy és brutális sztorikra vadászó portáloknak és lapoknak, hogy a világ legpokolibb diktatúrája katonákat küldött az európai háborúba, és ott azok mellett harcol, akik megtámadták a békés szomszédot. Tipikus hollywoodi filmklisé. Egész cikksorozatok születtek arról, miként vetették be a koreai katonákat Kurszknál az oroszok. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint decemberben legalább háromezer észak-koreai katona halt meg. A Pentagon szerint 11 ezer katona érkezett Észak-Koreából, egyéb „meg nem nevezett források” viszont százezernél is többről beszélnek. Ukrán és dél-koreai hírszerzési források azt jelezték, hogy a koreaiak a 11-es hadtest tagjai, amelyet Vihar Hadtestnek neveztek el, és az elit elitjét jelenti. Arról is hírt adott Szöul, hogy egy észak-koreai katona kétezer dollárt kap Oroszországtól havonta.

Minthogy semmi sem támasztja alá ezeket a híreket, és a médiában régóta eltűntek azok a belső kontrolláló mechanizmusok, amelyek megakadályozzák az álhírek közzétételét, nyugodtan állíthatjuk, hogy ilyen számokkal bárki tud dobálózni. 

Bármikor megjelenhet egy olyan hír, hogy nevük elhallgatását kérő titkosszolgálati források kétszázezer észak-koreai katonáról tudnak, akik fejlett, nukleáris robbanófejjel is felszerelhető rakétákat hoztak magukkal, amelyeket titkos bázisokon tartanak Oroszországban, és kínai katonai tanácsadók is vannak velük, és ők fizetik a koreaiak négyezer dolláros havi bérét.

 Ezt most találtam ki, de a médiazajban egy ilyen álhír is probléma nélkül megfuttatható, a sokszor gépiesen dolgozó online szerkesztők azonnal átveszik a szenzációt. Vagy ráküldik a mesterséges intelligenciát, s az csinál belőle egy cikknek látszó írást. Egyáltalán nem számít, hogy igaz-e vagy sem, az viszont igen, hogy milyen hatással van az olvasókra.

Az orosz–ukrán háborúról szinte semmit sem tudunk, csak annyit, hogy létezik. Dörögnek a fegyverek. Meghalnak a katonák, pusztulnak a települések. A hadianyag ömlik Ukrajnába. De megbízható számokat nem olvashatunk, független forrás nem található a háború alakulásáról, 

csakis propaganda.

Mert azért ez a háború nagyon sok embernek nagyon is jó üzlet. Minden egyes töltényt kifizettetnek, pénzbe kerül a logisztika, a karbantartás, és mivel a háborúskodás sajátja, hogy lényegében korlátlan ideig lehet lövöldözni, és senki se tudja ellenőrizni minden puska és minden muníció sorsát, kellően erkölcstelen és aljas emberek számára ez bizony kincsesbánya.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Kékcédulás választás újratöltve

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Majom és rács

Gajdics Ottó avatarja
Gajdics Ottó

Az ellenzék egyre szélsőségesebb

Fricz Tamás avatarja
Fricz Tamás

A globális elit akarja a háborút

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.