A liberalizmustúladagolásban szenvedők mindent üdvösnek tartanak, ami rombolja a hagyományos emberi berendezkedéseket: a szivárványcsaládot, az érzékenyítést, az elnemzetietlenítést, a globalizációt. Sokat gondolkodtam, hogyan lehetne egy szóba sűríteni ezt a kortárs jelenséget, hogyan lehetne hívni azokat, akik melléjük állnak. Valamiért az értékjúdás szó jutott az eszembe. Merthogy vannak értékjúdások, akik hátat fordítanak a közösség értékeinek, érdekeinek, és elárulják azokat az éppen időszerű korszellem szolgálatába szegődve. Általában „jóhiszeműségből” vagy számításból teszik ezt.
Értékjúdások
Ők azok, akik hátat fordítanak a közösség értékeinek, érdekeinek, és elárulják azokat az éppen időszerű korszellem szolgálatába szegődve.

Petry Zsolt, a Hertha kapusedzője azt nyilatkozta lapunknak, hogy nem ért egyet Gulácsi Péternek a Család az család kampányban megfogalmazott véleményével – Gulácsinak különben is az lenne a feladata, hogy jól futballozzon, mert azért szeretik.
Pedig sokan utaznak liberális állásfoglalásokban, és vannak, akiket csak ezért szeretnek. Mert egyes művészek csak akkor kerülnek bizonyos lapok címlapjára, ha diktatúráznak, orbánoznak vagy egyéb magvas társadalomfilozófiai gondolataikat fejtik ki. Mintha a művészetük önmagában nem számítana, hiszen csak egy politikai állítást támasztanak alá az illető művészeti munkásságának súlyával. A baloldal vagy a liberális oldal iránt elkötelezett művészek nem félnek attól, hogy az eszméik, politikai nézeteik melletti kiállás kétségbe vonja művészi hitelüket. Nem, mert tőlük ezt elvárják.
Folyamatos „népfrontot” képeznek, megteszik hűségnyilatkozataikat, és cserében megkapják a nemzetközi babért. Az ilyen embereket megsüvegelik, leborulnak géniuszuk előtt. Ők volnának azok a bizonyos bátrak.
Ám aki konzervatívan gondolkodik, az eleve hátránnyal indul. Az előbbiek szemében megbízhatatlan, ósdi, nehéz felfogású. No meg persze dilettáns vagy naiv. Művészetét egy szóval kivégzik: giccs. A liberálisok szerint a magyar sorskérdések, a közösségi gondok giccsesek. Ács Margit író egy interjúban nagyon jól megfogalmazta, hogy szerinte természetellenes, ha egy írónak nincs véleménye a hazája sorsát érintő kérdésekről. Szerintem is az a természetellenes, ha egy művésznek vagy sportolónak csak a szivárványcsaládokról van véleménye vagy egy svéd klímaamazon nyilatkozatait kommentálja.
Egy művésznek értékőrzőnek, útkeresőnek kell lennie. Véleményének kell lennie a magyarság gondjairól, Európa jövőjéről, a világban való helyünkről, de nem azt kell megmondania, hogy kire szavazzon az istenadta nép a makucskai választókerületben. Az értékjúdások nem értik, hogy ezen mit kell gondolkodni. Kodolányi János vagy Fekete Gyula értékőrzők voltak. Az előbbieknek ez kötelesség, az utóbbiaknak csak teher.
De hát miért bátorság, hogy valaki támogatja az LMBTQ-jogokat, hiszen ez a liberális médianyilvánosságban szinte elvárás? Manapság, amikor egy agresszív, rasszista mozgalom nevében kényszerítik térdre a sportolókat, a bátrak nem térdelnek le. Ám az a sportoló vagy író, aki a nyugati világban a család szentsége mellett állna ki, mindenét kockára tenné: a karrierjét, a hírnevét, a hitelét. A törlés kultúrájának virtuális hóhérai már hurkolnák a kötelet, a nihilizmus aktivistái testi-szellemi romlásba kergetnék, a média dögkeselyűi pedig elvégeznék az utómunkálatokat. Mikor vesszük már észre, hogy gyávaságról ad tanúbizonyságot, aki a hagyományok és a keresztény értékek ellen lázad? Mert a modern világban egyetlen bátor tett van: ezeket követni. Júdás nem lehet erkölcsi etalon.
Borítóképen: Szivárványszínű szív egy résztvevő pólóján az LMBTQ-közösség (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű és queer emberek) fesztiválja, a 23. Budapest Pride felvonulásán a fővárosi Andrássy úton 2018. július 7-én. Forrás: MTI/Balogh Zoltán
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Oroszlán
A világ nagyon új. Modern. Az Apostoli Szentszék pedig egy kétezer éve fejlődő, alakuló, változó épület, amely mindenkor reflektált a világra.

Indiai-pakisztáni konfliktus: atomkrízis küszöbén
A kasmíri kérdés épp olyan megoldhatatlannak tűnik napjainkban, mint az 1947-es felosztáskor.

Dark Weber hazudik
Ukrajna nem hozzáadott érték, hanem csőd.

Ne folytassa, Merz!
A német keresztény uniópártok még soha nem tartották ennyire a kezükben Európát, mint most.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Kecskesajtos fagyiért őrülnek meg a Balatonnál

Slot súlyos döntést hozott a Liverpool-játékos távozása után

Kitálalt társa a Házasság első látásra Maricájáról, ezért tűnt el a reality sztárja?

George Simion bejelentése: Románia kártérítést fog követelni Ukrajnától a fegyverszállítások miatt

„Kívánom, hogy Böde Dani rúgjon egy gólt nekünk" - félti a Fradit a zöld-fehér legenda

Döntöttek Urusla von der Leyenék: bíróság elé viszik Magyarországot – most éppen ezért

Kiderült ki a Fenyő-gyilkosság másik áldozata

Megtörtént, amitől minden Leverkusen-szurkoló rettegett

Ez gyors volt! Máris kiderült mi áll Gyurcsány Ferenc lemondása mögött

Magyar Péter már a földön feküdt, amikor még egyet rúgtak bele a sajátjai

Kiderült, ki válthatja a visszavonuló Gyurcsány Ferencet a parlamentben

Vitézy Dávid szerint is szükség lenne a Petőfi híd felújítására, de a döntés Karácsony kezében van
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Oroszlán
A világ nagyon új. Modern. Az Apostoli Szentszék pedig egy kétezer éve fejlődő, alakuló, változó épület, amely mindenkor reflektált a világra.

Indiai-pakisztáni konfliktus: atomkrízis küszöbén
A kasmíri kérdés épp olyan megoldhatatlannak tűnik napjainkban, mint az 1947-es felosztáskor.

Dark Weber hazudik
Ukrajna nem hozzáadott érték, hanem csőd.

Ne folytassa, Merz!
A német keresztény uniópártok még soha nem tartották ennyire a kezükben Európát, mint most.