A kormánypárt rezsicsökkentési ügyekért felelős politikusa pénteki sajtótájékoztatóján azt mondta: világos, hogy Gyurcsány Ferenchez és a Demokratikus Koalícióhoz, valamint Bajnai Gordonhoz és az Együtt 2014-hez, illetve a „renegát LMP-sekhez” köthető a rezsicsökkentés „fúrása-faragása”, lekicsinylése és Magyarország külföldi bepanaszolása. Emlékeztetett arra, hogy a DK-s és LMP-s független képviselők szavaztak nemmel a parlamentben a rezsicsökkentéssel kapcsolatos jogszabályokra.
Ezért arra szólította fel a két volt kormányfőt, tegyék nyilvánvalóvá mindenki számára, milyen okok alapján támadják a rezsicsökkentést, van-e közük személyesen, vagy cégeiknek, üzleti érdekeltségeiknek, szövetségeseinek, pártjaiknak, támogatóiknak a külföldi tulajdonú szolgáltatókhoz, illetve milyen érdekeltségeik vannak a magyar energiaszektorban. „Számoljanak be arról, hogy mi köti őket ahhoz, hogy továbbra is a szolgáltatók extraprofitját támogassák!” – szorgalmazta Németh Szilárd.
Úgy fogalmazott: „ez a két ember nem áll messze egymástól”, érdekeik, hogy meggátolják a rezsicsökkentést, nagyon közösek lehetnek, és ezek egybeesnek a külföldi tulajdonú szolgáltatók érdekeivel és nyilatkozataival. Emlékeztetett arra, hogy a „Gyurcsány–Bajnai-korszakban” a villamos energia ára kétszeresére, a gáz ára a háromszorosára emelkedett, ugyanakkor a Gyurcsány Ferenchez köthető MOTIM a piaci árnál jóval olcsóbban kaphatta az áramot.
Ha nem alakul ki együttműködés a kormány és a közműszolgáltatók között, a kabinet erőből folytatja a rezsicsökkentést – közölte pénteken Orbán Viktor miniszterelnök. Azt mondta, a kormány szeretne együttműködni a szolgáltatókkal, ennek alapja azonban a további rezsicsökkentés, amelyet a miniszterelnök egész Magyarország sikerének nevezett.
A rezsicsökkentés végrehajtásáról szóló törvényjavaslat elfogadása biztosítani fogja a díjcsökkentések megvalósulását – mondta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője keddi sajtótájékoztatóján. A törvényjavaslat – amelyet kedden kezdett tárgyalni a parlament – az áram, a földgáz és a távhő árának január 1-jei csökkentése mellett rögzíti a víz- és a szemétszállítási díjak tízszázalékos mérséklését július 1-jével, és kötelezővé teszi annak feltüntetését a számlákon.