Ismert, a Laborc–Portik-találkozókon készült hangfelvétel leirata idén áprilisban nyilvánosságra került. Ebből kitűnik: Portik felajánlotta a titkosszolgálat vezetőjének, hogy terhelő adatokat szerez vagy kreál jobboldali politikusokról. A Portik–Laborc-találkozókról készült hanganyagok minőségével ugyan gondjuk van az ellenzéki politikusoknak, de azt ők sem állítják, hogy manipuláltáka felvételeket. Az egykori titokminiszter, Szilvásy György saját maga és Laborc felelősségét mentegette a találkozók megjelent leirataival kapcsolatban a Hír TV április 25-ei Rájátszás című műsorában.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága április 30-án arról döntött, hogy a Portik–Laborc-találkozókat vizsgáló, paritásos alapon működő, ténymegállapító albizottságot állít fel, melynek elnöke megalapozott és részletes véleményt szeretne kialakítani a Portik–Laborc-ügyről, valamint a titkosszolgálatok és az alvilág összefüggéseiről.
A „maffiabaloldal” által önkényesen kinevezett és illegitim alakulatok veszélyeztetik a választások tisztaságát, a magyar demokráciát – így reagált a Fidesz arra, hogy baloldali pártok felkértek öt szakértőt, legyenek a megalakuló alternatív választási bizottság tagjai.
A kormánypárt szerint a magyar emberek már jól tudják, mit kell érteni azon, ha a baloldal „alternatív választásról” kezd gondolkodni. Mégis milyen alapon papol a választások tisztaságáról az a Gyurcsány–Bajnai-szövetség, amely minden erkölcsi, jogállami, demokratikus határt átlépett, amikor a 2010-es választások befolyásáért bűnözőkkel volt képes szövetkezni – teszi fel a kérdést a Fidesz. A magyar „maffiabaloldal” az alvilággal is lepaktált azért, hogy egy választást elcsaljon – fogalmaznak, kiemelve: egy demokratikus választás végrehajtásáról és felügyeletéről a demokratikus országokban a nép által demokratikusan választott Országgyűlés dolga gondoskodni.
Hoppál Péter, a Fidesz szóvivője úgy fogalmazott: 2010 előtt a baloldal a szervezett alvilággal szövetkezett hatalma megtartásáért, 2010 után azonban „módszert váltottak”, „külföldre rohangálnak”, és különféle lejárató kampányokkal próbálják rossz színben feltüntetni Magyarországot. Mesterházy Attila „elszólásáról” pedig, miszerint „az MSZP a kampányában nagyon számít a nemzetközi nyomásra”, kiderült, valójában ők maguk gerjesztik ezt a nyomást – fűzte hozzá.