Ez egy szocialista belvita, majd eldöntik egymás között – válaszolta az őszödi beszéd kiszivárogtatóira vonatkozó kérdésre Kósa Lajos az M1 Ma Reggel című műsorában kedden. A dolog lényegén ez nem változtat – tette hozzá a Fidesz alelnöke. „Emlékszünk, mit mondott akkor Gyurcsány, például hogy nem tudtok egyetlen intézkedést sem mondani, amelyre büszkék lehetnénk, és nem is tudunk jobbat csinálni. Mindent elmondott. Hallgatta ezt Bajnai Gordon, Mesterházy Attila, egyikük sem mondta, hogy én jobbat tudok, mást tudok, én jobb vagyok. Ott voltak együtt az őszödi böszmék” – fogalmazott Kósa. Ebből is látható tehát, hogy Bajnai Őszödön is sumákolt.
Debrecen polgármestere hozzátette: Őszödnek csak annyi jelentősége van már, hogy egy ilyen pártnak még egyszer bizalmat szavazni nem nagyon lehet. Főleg, hogy még a bocsánatkérés is elmaradt, miután tönkretették az országot, még elnézést sem kértek a választóktól – emelte ki a Fidesz alelnöke.
Kósa Lajost ezt követően a Hajdú-Bét-ügyről kérdezték. Szerinte ennek lényege, hogy Bajnai Gordon irányításával a Wallis módszeresen kifosztotta a Hajdú-Bétet, amikor már látták, hogy tönkre fog menni, úgy vitték el a libákat, hogy nem fizették ki a gazdáknak.
Az őszödi beszéd kiszivárogtatása azért került ismét elő, mert a Heti Válasznak azt nyilatkozta a Demokratikus Kolaícióban politizáló Szabó Bálint, hogy a szocialista párt három akkori felső vezetője 2006 nyarán felkereste a lakásán Rózsa-Flores Eduardót, ahol belehallgattak Gyurcsány balatonőszödi beszédébe. (Ismert: korábban a hetilap arról írt, hogy Gyurcsány azzal zsarolja az MSZP vezetését, hogy nyilvánosságra hozza a beszéd kiszivárogtatóit.) Szabó – akit koronatanúnak hívott Rózsa-Flores – a három politikusnak csak a keresztnevét árulta el: Katalin, Imre és Ferenc. Ebből a Heti Válasz hat személyre szűkítette le a lehetséges résztvevők körét, köztük Szili Katalin egykori házelnökre, Szekeres Imre volt honvédelmi miniszterre, illetve Baja Ferenc korábbi államtitkárra.
A megnevezettek tagadtak, Szabó Bálintot pedig arra szólította fel pártja: álljon elő bizonyítékaival, mire az érintett hétfőn bejelentette, hogy kilép a DK-ból, mert szabadon akar mozogni a kiszivárogtatás ügyében.
A Magyar Nemzet közben azt írta, hogy Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója Glemba Zoltánnal, az elhárítás műveleti támogató főosztályának akkori vezetőjével 2008 nyarán beszélgetett a témáról, az emlékezetes Portik-találkozó előtt. Az eszmecsere alapján pedig arra lehet következtetni, hogy Szilvásy György volt titkosszolgálatokat irányító miniszter adott utasítást az őszödi hanganyaghoz hozzáférő informatikusnak, hogy adja át az azt tartalmazó CD-t egy rádiós újságírónak, akitől aztán eljutott a hanghordozó Rózsa-Flores Eduardóhoz.
Szilvásy azonban kedden a Hír TV-nek tagadta, hogy köze lenne a kiszivárogtatáshoz. Szerinte már 2008-ban bebizonyosodott, hogy nem volt köze a hanganyag kikerüléséhez. Hozzátette, minisztersége idején csak azt vizsgálták, hogy illetéktelenek le tudnak-e hallgatni beszélgetést az őszödi ingatlanban.