Mivel tagsága felfüggesztésére nincs jogi lehetőség, kilép a Demokratikus Koalícióból (DK) Szabó Bálint. A Fiatal Baloldal korábbi Vas megyei elnöke hétfői szegedi sajtótájékoztatóján elmondta, a Heti Válasznak adott interjúját követően – melyben arról beszélt, hogy akkori vezető szocialista politikusok állhattak Gyurcsány Ferenc 2006-os beszédének kiszivárogtatása mögött – mind balról, mind jobbról rendkívül éles támadások érték.
A férfi közölte, igyekszik mindent megtenni azért, hogy az őszödi beszéd kiszivárogtatása kapcsán kiderüljön az igazság. Úgy fogalmazott azonban: „amire hét év másoknak nem volt elég, nem biztos, hogy nekem egy hét elég lesz”. Szabó Bálint azzal indokolta kilépését, hogy kellően szabadon tudjon mozogni ebben az ügyben. Szabó Bálint kifejtette, az őszödi beszéd kiszivárogtatásával kapcsolatban a jövőben kizárólag magánemberként nyilatkozik majd, mert így sokkal kevésbé kell vigyáznia arra, mikor, kire tesz terhelő vagy kevésbé terhelő megjegyzést.
A politikus elmondta, azzal a talán naivnak is nevezhető szándékkal adott interjút a Heti Válasznak, hogy elérje, minden érintett nyilvánosságra hozza információit az őszödi beszéd kiszivárogtatásával kapcsolatban. Példát említve közölte, Kiss Péter szocialista országgyűlési képviselőtől például azt várná, tárja a nyilvánosság elé, milyen kapcsolatban volt Rózsa-Flores Eduardóval, hányszor találkozott vele „akár ebből, akár más ügyből kifolyólag”.
Arra a kérdésre válaszolva, milyen bizonyítékok lehetnek a kiszivárogtatással kapcsolatban, Szabó Bálint kifejtette, ő maga más belegyezése és tudta nélkül soha nem készített kép- és hangfelvételt megbeszéléseiről, Rózsa-Flores Eduardo azonban jól dokumentálta saját találkozóit. A politikus azzal kapcsolatban azonban, hogy birtokában van-e ilyen bizonyítéknak, kitérő választ adott.
A Demokratikus Koalíció elnöksége délelőtti ülésén hozott döntésével arra szólította fel Szabó Bálintot, hogy még ezen a héten egyértelmű, cáfolhatatlan és meggyőző bizonyítékokkal támassza alá, hogy igazat mondott az őszödi beszéd kiszivárgásának kapcsán – mondta Molnár Csaba. A DK alelnöke közölte, ha Szabó vasárnapig nem áll elő bizonyítékokkal, akkor a DK elnöksége a párt alapszabálya alapján etikai eljárást indít vele szemben.
Az őszödi beszéd kiszivárogtatása azért került ismét elő, mert a Heti Válasznak azt nyilatkozta Szabó Bálint, hogy a szocialista párt három akkori felső vezetője 2006 nyarán felkereste a lakásán Rózsa-Flores Eduardót, ahol belehallgattak Gyurcsány balatonőszödi beszédébe. (Ismert: korábban a hetilap arról írt, hogy Gyurcsány azzal zsarolja az MSZP vezetését, hogy nyilvánosságra hozza a beszéd kiszivárogtatóit.) Szabó állítása szerint Rózsa-Flores éppen azért hívta meg őt, hogy legyen az eseményeknek egy „koronatanúja”, amikor személyesen találkozik az MSZP-s vezetőkkel. Szabó a három politikusnak csak a keresztnevét árulta el: Katalin, Imre és Ferenc. Ebből a Heti Válasz hat személyre szűkítette le a lehetséges résztvevők körét, köztük Szili Katalin egykori házelnökre, Szekeres Imre volt honvédelmi miniszterre, illetve Baja Ferenc korábbi államtitkárra. Gyurcsány minderre azt reagálta, hogy szerinte továbbra sincs meg az a cáfolhatatlan bizonyíték, az utolsó „mozaikdarab”, amely alapján teljes felelősséggel nyilvánosságra lehetne hozni, hogy kik szivárogtatták ki az őszödi beszédét.
A Magyar Nemzet azonban megírta: Laborc Sándor, a Nemzetbiztonsági Hivatal volt főigazgatója Glemba Zoltánnal, az elhárítás műveleti támogató főosztályának akkori vezetőjével 2008 nyarán beszélgetett a témáról, mielőtt az Energol jelenleg előzetes letartóztatásban lévő vezetője, Portik Tamás megérkezett volna a fővárosi Menza étterembe. A két titkosszolgálati vezető négyszemközti eszmecseréje alapján arra lehet következtetni, hogy Szilvásy György volt titkosszolgálatokat irányító miniszter adott utasítást az őszödi hanganyaghoz hozzáférő informatikusnak, hogy adja át az azt tartalmazó CD-t egy rádiós újságírónak, akitől aztán eljutott a hanghordozó Rózsa-Flores Eduardóhoz.
Glemba Zoltán arról is beszámolt Laborcnak, hogy Szilvásy milyen megfontolásból döntött a hanganyag terítése mellett. Az elhárítás ezredese szerint egy tanácsadói kör áll a kiszivárogtatás mögött. Ez a csoport ugyanis azon az állásponton volt, hogy Gyurcsány 2006. május 26-án, az MSZP parlamenti frakciójának zárt ülésén elmondott szavai olyan „frenetikus” hatásúak voltak, hogy a választások (itt valószínűleg a 2006-os önkormányzati választásokat értette – a szerk.) közeledtével ebből politikai tőkét lehetne kovácsolni.