Az S&P Capital IQ globális piaci adatelemző csoport szerdán ismertetett jelentése szerint a világ tíz legkockázatosabb államadósa közül három az euróövezet tagja, Magyarország ugyanakkor – amely tavaly kikerült e tízes mezőnyből – tovább javított helyezésén. Selmeczi az adatokat kommentálva azt mondta, Magyarország jobban teljesít, nő az ország iránti bizalom, s hangsúlyozta: az országkockázati helyezésen való javítás annak köszönhető, hogy csökkenő pályára állt az államadósság. Közölte, Magyarország pénzügyileg stabilabb, mióta „szakított a Gyurcsány–Bajnai-kormányok szélsőséges gazdaságpolitikájával, és megkezdte az általuk felhalmozott óriási államadósság lebontását”.
A Fidesz szóvivője kitért arra, az országkockázati jelentés világosan megmutatja azt is, hogy azok az országok, amelyek „velünk ellentétben nem tekerték el időben a kormányt, most igen nagy bajban vannak”, és több helyen is a mai napig a Nemzetközi Valutaalap (IMF) diktálja a gazdaságpolitikát. Ezzel ellentétben Magyarországon „éppen bezárni készül” az IMF-iroda – jegyezte meg Selmeczi.
Magyarország Európa termelési központja akar lenni, hogy a lehető legerősebb pozícióban legyen a válság után – jelentette ki csütörtökön Szijjártó Péter a Magyar Európai Üzleti Tanács sajtótájékoztatóján.
Javul a magyar gazdasági növekedésre adott elemzői konszenzusos előrejelzés, ugyanakkor kérdéses, hogy az idei első negyedévi lendület tartható-e – közölték szerdai helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.