A Fidesz szerint a hétvégén tartott nyírbátori időközi választás nem változtatott a helyi politikai erőviszonyokon, így a kormánypártnak továbbra is kétszer annyi képviselője van, mint a baloldalnak. Erről Zsigó Róbert, a Fidesz szóvivője beszélt egy más témában tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
A politikus azt mondta, gyakorlatilag semmi nem változott Nyírbátorban, mivel egy korábban lemondott független képviselő helyére választottak egy másik független képviselőt, miközben a város vezetése továbbra is fideszes kézben maradt, a kormánypártnak pedig kétszer annyi képviselője van, mint a baloldalnak. Az MSZP-nek „arra sem volt bátorsága, hogy jelöltet indítson a többi baloldali szervezettel, mert tudták, hogy nem kérnek belőlük, akárhogy is matekoznak az összefogással” – fogalmazott Zsigó, hozzátéve: „Nyírbátorban Fidesz–MSZP továbbra is 6–3”.
A vasárnap megtartott nyírbátori időközi képviselő-választást a függetlenként induló Baracsi Balázs János nyerte meg Nyírbátor 6-os számú választókerületében. Baracsi Balázs János 371, Barna Gábor, a Fidesz és a Kereszténydemokrata Néppárt közös jelöltje 174, a jobbikos Virágné Fazekas Adrienn pedig 103 voksot szerzett. Az időközi választást azért kellett megtartani a 12 ezer lelkes kisvárosban, mert a képviselői tisztséget 2010-ben elnyerő Csekő Sándor független képviselő lemondott posztjáról.
Mint arról az MNO korábban beszámolt abban a választókerületben, ahol vasárnap voksoltak még 2010-ben is az MSZP győzött a megyei közgyűlési választási szavazatokat figyelembe véve. Az ellenzéki párt 43,45, a Fidesz–KDNP 38,32 százalékot ért el. Ez az eredmény egyértelműen azt mutatta, hogy az MSZP országos súlyos veresége ellenére ebben a körzetben nagyon komoly bázissal rendelkezett. A 2010-es tavaszi országgyűlési választást a Fidesz–KDNP nyerte a voksok 40 százalékával, míg a Jobbik 27,35, az MSZP pedig 24,34 százalékot ért el. Az MSZP a körzetben elszenvedett vereségei során is lényegesen jobban szerepelt, mint az országos átlaga, és 2010 őszére sikerült korábbi szavazóinak jelentős részét is visszaszereznie.
2013-ban a tízezer főnél népesebb településeken a szocialisták sorban szenvedték el a vereségeket. Szentendrén a város korábbi MSZP-s polgármesterét indították, de így is vesztettek, Dunakeszin pedig a Bajnai Gordon vezette Együtt 2014 és a Jobbik jelöltje is megelőzte őket. Monoron az MSZP a Demokratikus Koalícióval is összefogott, de az utolsó helyen végzett. Április 21-én Barcson a szocik már el sem indultak, így a Fidesznek az egységes ellenzéki jelöltként induló Jobbikkal kellett szembenéznie, és végül simán győzött a kormánypárt.
Az évtizedekig baloldali bástyának számító Komlón elképesztően hatalmas vereséget szenvedett az MSZP május 12-én, mivel a Fidesz–KDNP által támogatott Lungo Drom-os jelölt több mint 55 százalékot szerzett, míg a szocialisták éppen csak átlépték a 30-at. Berettyóújfaluban május 12-én szintén önkormányzati képviselőt választottak, ahol csupán 19,6 százalék szavazott, de a voksoláson a Jobbikon kívül egyetlen parlamenti párt sem indult. A radikális jobboldali alakulat csupán 15,26 százalékot ért el, 2010-ben viszont még 22,5 százalékot szerzett. Solymáron júniusban az MSZP el sem indult, a Fidesz–KDNP jelöltje 50 százalék fölött szerepelt.