Folytatják a külföldi aknamunkát az MSZP-sek

Szakértők szerint az E.ON gázüzletágának visszavásárlása jó üzlet volt, az MSZP – nem először – Brüsszelben áskálódik ellene.

VZ
2013. 11. 11. 16:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Bizottságnál jelenti fel a kormányt az MSZP – közölte a parlamentben napirend előtti felszólalásában Mesterházy Attila, a párt elnöke. Szerinte a kormány szabadságharca a multinacionális cégek extraprofitja ellen hamis, mert az E.ON gázüzletága a piaci értékénél 170 milliárd forinttal magasabb árért került vissza állami kézbe.

Soltész Miklós államtitkár válaszában kifejtette: amit az elnök az E.ON-nal kapcsolatban mond, egyértelműen hazugság: a 280 milliárd forintért visszavásárolt gázüzletág értékét független vagyonértékelők 400 milliárd forintra becsülték.

Az E.ON gázkészletével csökkenhet tovább ősszel és jövő tavasszal a rezsi – nyilatkozott korábban egy szakember. Mint mondta, az állam a német energetikai cég magyarországi leányvállalatának megvásárlásával több milliárd köbméter párnagázhoz jut, amelyet értékesíteni is lehet a jelenlegi alacsony fogyasztás mellett. Ilyen tartalék van például a feleslegessé vált hajdúszoboszlói tározóban, amely kiváltható lenne a zsanaival.

Az E.ON gázüzletágának visszavásárlásával Magyarország jobb tárgyalópozícióba jutott a beszállító Gazprommal szemben, megszűnt az a gyakorlat, hogy a piaci árnál 40 százalékkal drágábban adják nekünk az oroszok a gázt, s az indokolatlanul magas árat az E.ON maga is elismerte – közölte Rogán Antal. A Fidesz frakcióvezetője azt is elmondta: az E.ON visszavásárlásával folytatódhat a rezsicsökkentés, hiszen a kormányzat szándéka 2014 nyarára a 30 százalékos árcsökkenés elérése.

Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője korábban elmondta, a gázüzletág visszavásárlása szociális és energiabiztonságot hoz az embereknek, a kormány így több eszközzel tud küzdeni a rezsicsökkentésért. A szóvivő ezzel reagált az MSZP korábbi, hűtlen kezelés miatt tett feljelentésére.

Az ellenzéki pártok együtt és külön-külön is keresztbe feküdtek az üzletnek: az MSZP mellett Jávor Benedek, a Párbeszéd Magyarországért társelnöke is feljelentést tett a Központi Nyomozó Főügyészségen, korábban pedig a szocialisták és az általuk lerasszistázott Jobbik képviselői együtt támadták az E.ON visszavásárlását; utóbbit Rogán úgy kommentálta, hogy a családok ellen fogott össze az ellenzék. A Fidesz frakcióvezetője kijelentette: a szocialisták még azt a jogot is privatizálták, hogy Magyarország szabadon állapodhasson meg a legnagyobb gázszállítóval, Oroszországgal.

Mesterházy hétfői parlamenti bejelentése kapcsán Soltész Miklós államtitkár azt is elmondta: a szocialista pártelnök az EB-feljelentéssel leleplezte, hogy az MSZP újra hazaárulásra készül. „ S ahogyan azt az elmúlt három és fél évben megszokhattuk a párttól, ehhez főként uniós kapcsolatait használja fel a kormány ellen.”

A szocialisták brüsszeli áskálódására számos példa akadt 2010 óta. A legutóbbi ilyen ügy a hazánkat elítélő Tavares-jelentés, amelyről később kiderült, hogy Göncz Kinga és Tabajdi Csaba szocialista képviselők állnak mögötte – miközben hónapokig tagadták, hogy közük lenne hozzá. 2011-ben pedig, néhány nappal a magyar uniós elnökség programjának bemutatása előtt a kormányt antidemokratikusnak és antikapitalistának beállító, lejárató levelet köröztetett a magyar szocialista delegáció az Európai Parlamentben – ezt is egészen addig tagadták, amíg nyilvánosságra nem került a körlevél.

Ami változás az eddigiekhez képest, hogy most az eddigi gyakorlattal ellentétben nem csak a háttérből mozgatják a szálakat a szocialisták, hanem nyíltan követelik a hazánkat sújtó uniós beavatkozást az E.ON gázüzletágának visszavásárlása miatt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.