„Aki Bajnaival szövetkezik, megkapja Gyurcsányt és Kunczét is”

Akik 2002 és 2010 között az MSZP és az SZDSZ álarca mögött kormányozták hazánkat, most újrarendeződtek.

KA
2014. 01. 15. 7:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Schiffer úgy vélte: a választók számára tisztult a kép, az egyik oldalon ott van az Orbán Viktor vezette nemzeti cinizmus rendszere, a másik oldalon pedig az az álbaloldali–neoliberális tömb, amelyik négy plusz nyolc éven át vezette, majd a mostani miniszterelnök kezére játszotta Magyarországot.

Arra a kérdésre, mit szól ahhoz, hogy volt párttársai noha korábban elutasították az MSZP-vel és a DK-val való együttműködést, most szövetséget kötöttek ezekkel a pártokkal, azt válaszolta: ha valaki közéleti szerepet vállal, jól teszi, ha úgy nyilatkozik, hogy a fél évvel, egy évvel, adott esetben az öt-nyolc évvel ezelőtti nyilatkozataival is bátran szembesíthető legyen.

Létrejött a balliberális ellenzéki összefogás, amelyben részt vesz az MSZP, az Együtt–PM, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció és a Liberálisok. Mesterházy Attila, az MSZP elnöke lesz a miniszterelnök-jelölt – jelentette be Gyurcsány. A lista első öt helyén szerepel Gyurcsány, Bajnai és Fodor Gábor is.

Szerinte ez kinek-kinek a saját felelőssége, nagyon sajnálja viszont azokat a politikusokat, akik úgy távoztak az LMP-ből, hogy elhitték azt a „gyógyszöveget”, miszerint létrehozható egy kormányváltó párt, mely egyszerre ellenfele a Fidesznek és az MSZP-nek, miközben Bajnai Gordonnal szövetkezik. „Mi ebben egy percig nem hittünk, pontosan tudtuk, hogy aki Bajnait választja, az megkapja hozzá Gyurcsányt és Kunczét is” – fogalmazott Schiffer.

Arra a felvetésre, miszerint Mesterházy Attila, az MSZP elnöke a baloldali pártok szövetségét tartja a demokratikus ellenzéknek, úgy reagált: ezek a pártok nem nevezhetők baloldali pártoknak, elég megnézni, hogy amikor kormányon voltak, a mögöttük álló tőkés érdekcsoportok hogyan rángatták az ország szekerét. Ez minden tekintetben ellentmond annak, amit bárhol a világon a baloldali politikáról gondolnak – hangsúlyozta a politikus.

Hozzátette: ebben az országban sok választópolgárnak elege van már abból, hogy a politikai elit egyik része kisajátítja a nemzet fogalmát, és aki nem velük van, az nem nemzeti, a másik blokk pedig kisajátítja a demokrácia fogalmát, és aki nincs velük, az nem demokrata. „Mi ezt kikérjük magunknak, szeretnénk alternatívát kínálni azon választópolgároknak, akiknek ebből a megosztásból elegük van” – hangoztatta az LMP frakcióvezetője.

Beszélt arról is, hogy amióta az LMP több meghatározó politikusa kivált a pártból, semmiféle stratégiai vitájuk nincs, azt ugyanakkor elismerte, hogy a listaállítás miatt voltak rossz szájízű viták és sértődések. „Ezt egyik párt sem tudja megspórolni, kivéve, ahol egy személy jelöli ki a jelölteket” – mondta Schiffer.

Egyértelmű, hogy „kényszer- és nem szerelemházasságról beszélhetünk” – mondta el az MNO-nak Kiszelly Zoltán politológus a keddi megállapodásról. Nagy Attila Tibor szerint olyan megosztó személyiségek szerepelnek egyből a lista élén, mint Gyurcsány Ferenc, aki önmagában is elég komoly támadási felületet adhat.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.