Rogán: Óriási a tétje az áprilisi választásoknak

A Gyurcsány-korszak visszatérésének a megakadályozása, illetve a rezsicsökkentés megvédése forog kockán.

VZ
2014. 01. 23. 22:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rogán Antal azt mondta, úgy lehetne összefoglalni mindazt, ami a baloldalon történik, hogy „Gyurcsány volt, Gyurcsány újra van, és Gyurcsány újra szeretne lenni”. Kijelentette, hogy a baloldalnak nem sikerült valódi miniszterelnök-jelöltet állítania, mert Mesterházy Attila „csak egy jobb híján miniszterelnök-jelölt”. A valódi jelölt csak később kerül elő a pakliból.

A Gyurcsány-korszak „hét bűnét” sorolva a frakcióvezető azt mondta, elvettek egyhavi nyugdíjat, elvettek egyhavi bért minden közszolgától és közszolgálatban lévő embertől, bevezették a vizitdíjat, nyolc év alatt 15-ször emelték a rezsit, elvettek egyévnyi gyest a kismamáktól és eltörölték a gyermekek után járó adókedvezményt, kétszeresére emelték a munkanélküliséget, és a Gyurcsány-korszak volt „minden idők legkorruptabb kormányzása Magyarországon”. A hét plusz egyedik bűnnek nevezte, hogy Gyurcsány Ferenc volt az a hivatalban lévő miniszterelnök, aki „a magyarok ellen fordult” 2004-ben a kettős állampolgárságról szóló népszavazás idején.

Ez az a korszak, amely megint itt áll a kapuk előtt, és ennek a korszaknak a hívei, élükön Gyurcsány Ferenccel, mindig az ellenkezőjét mondják annak, mint amire készülnek – jelentette ki.

Hangsúlyozta, hogy a baloldal 2009-ben benyújtott egy törvényt arról, hogy a paksi atomerőművet bővíteni és építeni kell, amivel Bajnai Gordon és Mesterházy Attila is egyetértett. „Annak idején megszavazták, és most ellene beszélnek ( ), éppen ezért nem lehet őket komolyan venni” – mondta, hozzátéve: de annyira komolyan kell venni őket, hogy meg kell akadályozni, hogy a Gyurcsány-korszak visszatérhessen.

Németh Szilárd azt hangsúlyozta, hogy a korábbi kormányok a gáz árát 208, az áramét pedig 97 százalékkal emelték fel, nyolc év alatt 15 emelést hajtottak végre. 2010 és 2012 között a gáz ára viszont csak 9,8, az áramé pedig csak 2,2 százalékkal növekedett. Az árak befagyasztása és „a pofátlanság megállítása” volt az első rezsicsökkentés – jelentette ki.

Arra is kitért, hogy 2012-ben az ország kilépett a gödörből, visszafizette az IMF-hitelt, három éve három százalék alatt van a költségvetés hiánya. Elemzők szerint a háromszázalékos cél az idén is teljesülni fog, két százalék alatt lesz az infláció, a gazdasági növekedés pedig meghaladhatja a három százalékot – folytatta. A pénteki frakcióülésen az a feladat, hogy továbbvigyék a rezsicsökkentést, és be is betonozzák – jelentette ki.

Emlékeztetett arra, hogy tavaly januárban volt olyan szolgáltató, amelyik jelezte, hogy „amikor ráér”, akkor érvényesíti a csökkentést a számlákban, ezért a nemzeti fejlesztési miniszternek rendeletet kellett alkotnia.

„Ez a meccs” eljutott addig márciusra, hogy a szolgáltatók az „elvtársak hátsó biztatására” elmentek a magyar bíróságra, a bíróság pedig „nem először, gyáván meghátrálva, nekik hozott ítéletet” – közölte. Ezért kellett a parlamentben törvényekkel megmenteni a rezsicsökkentést, és ekkor kérdezték meg az embereket erről a politikáról, amelyet két és fél millióan támogattak aláírásukkal – mondta a képviselő, és mindenkinek megköszönte a rezsicsökkentés és a kormány melletti kiállást.

Rogán Antal azt mondta, a rezsicsökkentés elleni korábbi támadásokat úgy tudták kivédeni, hogy szilárd maradt a kormány parlamenti háttere, és képesek voltak határozott összefogást mutatni. Hozzátette: pontosan erre van szükség akkor, ha április 6-án meg akarják akadályozni, hogy visszatérjen Gyurcsány Ferenc és a Gyurcsány-kormány.

Gondolkodtak azon – folytatta –, hogy adjanak-e kétharmados védelmet a rezsicsökkentést szolgáló törvényeknek, de minden kétharmados döntésnél erősebb, ha a választók többsége azokat támogatja, akik a rezsicsökkentést végrehajtották.

A Paks ügyében zajló vitának az egyik oka az, hogy bármely másik erőműnél harminc százalékkal olcsóbban, a megújuló energiaforrásokhoz képest pedig harmadakkora áron termel – emelte ki. Ezzel viszont megmarad az olcsó villamos energia, és amikor együtt működnek a régi és az új blokkok, akkor Paks részesedése a villamosenergia-termelésen belül a mostani 40-45 százalékról csaknem kilencvenre nő majd – magyarázta. Ez pedig azt jelenti, hogy Magyarország nem szorul energiaimportra, hanem exportőrré válhat. Azoknak a nyugat-európai cégeknek, amelyek ide adják el az általuk termelt áramot, nem áll érdekükben, hogy Magyarország a saját lábára álljon, „innen fúj a szél” – jelentette ki, hozzátéve, a baloldal gátlástalanul képviseli a külföldi gazdasági érdekeket.

Az országnak határozott és döntésképes vezetésre van szüksége, és tekintettel arra, hogy a baloldalnak valódi jelöltet nem sikerült találnia, „én azt gondolom, hogy erre a feladatra a magyar közéletben egy ember alkalmas igazán, Orbán Viktor” – jelentette ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.