„Simon és Józsa ügye szimbólum”

Kétszínűséget mutatnak a szocialisták mind Simon Gábor ügyét, mind Paksot illetően – vélte Rogán Antal.

PR
2014. 02. 13. 10:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szocialisták kétszínűségének szimbóluma, hogy Józsa István cége 6 milliárd 607 millió forintra tett szert a Paksi Atomerőműnek köszönhetően, valamint hogy Simon Gábor százmilliókat parkoltatott egy ausztriai bankszámlán – jelentette ki napirend előtti felszólalásában Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője.

A politikus felhívta a figyelmet arra, hogy a baloldalon ellenzik Paks bővítését, pedig korábban hevesen támogatták. Bajnai Gordon 2010-ben büszkén feszített egy molinó előtt, amely azt hirdette, hogy a bővítés közös ügyünk. Azt is mondta: az olcsó magyar energiához Paks kell. Most azonban Józsa cégének ügye azt mutatja, a szocialisták addig támogatták Paksot, amíg anyagi hasznot húztak belőle – fejtette ki a politikus.

Simon Gáborról szólva azt mondta: a bukott politikus az éhségmenet élén gyalogolt, és nyugdíjasoktól kért pénzt kampányához, miközben százmilliók lapultak a zsebében.

Rétvári Bence államtitkár Simonról szólva megjegyezte: az ügy valóban tele van rejtélyekkel. Utalva Simon korábbi védekezésére reagálta: úgy látszik, jóhiszeműségért lemondás a szankció. A KDNP-s politikus politikai bravúrnak nevezte, hogy az MSZP, bár már négy éve nincs hatalmon, ám a hírek még mindig az ő korrupciós ügyeikről szólnak.

Simont meghallgatta az MSZP vezetősége, így már ők is tudják, honnan van a mesés összeg. Vezetőjük, Mesterházy Attila Washingtonból hazatérve megismerhette Simon érveit – sorolta Rétvári, majd felszólította a szocialistákat, ne legyenek cinkosok, mondják el a közvéleménynek, hogy mi az oka a pénzparkoltatásnak.

Rétvári kitért arra is, hogy a mentelmi bizottság szocialista tagjai megakadályozták, hogy a törvények szerint kiderüljön az igazság, igyekeztek kötelességüket megszegve távolmaradásukkal megakadályozni az ügy előmenetelét. A politikus szerint a második vagyonnyilatkozat tovább bonyolította az ügyet, újabb jövedelmek kerültek elő, és ezen nem fog segíteni egy autócsere. Nem tud olyan gyorsan futni egy MSZP-s kampányfőnök, hogy ennek ne járhasson a végére a nyomozóhatóság.

A KDNP-s politikus felhívta a figyelmet arra is, már egy hete, hogy kipattant a Simon-ügy, ő mégis az utolsó pillanatban mondott le. „Mihez kellett ez a 168 óra, miért a hallgatást választotta?” – tette fel a kérdést Rétvári, hozzátéve: volt-e vagyonkimentés ez alatt az egy hét alatt, amíg Simon még a mentelmi jog mögé tudott bújni.

Rétvári szerint a szocialista ügyekben számos kérdés megválaszolatlan a mai napig. Többek között az is, hogy miért vándorolt Józsa cégéhez 6 milliárd forintnál is nagyobb összeg. Paksot illetően Józsa ízzé-porrá zúzta az MSZP szakmai álláspontját. Mondandóját azzal zárta, hogy a szocialista plakátokra az „Új korszakot nyitunk” helyett azt kellene írni: „Új bankszámlát nyitunk”.

A jobbikos Vona Gábor felszólalásában felszólította az MSZP-t: tisztázzák, hogy mit jelent az, hogy Simon Gábor jóhiszeműen hagyta ki adóbevallásából a 240 millió forintot. Mint fogalmazott: a pénznek a szocialisták esetében szaga van, bár – mint mondta – „ennyi pénzbűzben eltöltött év után önök immúnisak erre a szagra”. A frakcióvezető bejelentette: minden parlamenti frakciónak eljuttat egy ívet, amelyen valamennyi képviselő nyilatkozhat arról, van-e neki vagy családtagjának külföldi bankszámlája, kintlevősége. Tisztázni kell, hogy nincs „simonizmus” a parlament padsoraiban, vissza kell adni a politikába vetett hitet – fejtette ki.

Jakab István, az Országgyűlés alelnöke az ülés elején bejelentette, hogy Simon Gábor lemondott képviselői mandátumáról, így az országgyűlési képviselők száma 381 fő. A napirend előtti felszólalások során az elmúlt négy év kormányzati teljesítménye is terítéken volt.

Harrach Péter (KDNP) az elmúlt négy évet értékelve hangsúlyozta: a parlamenti többség és a kormány nem csak bátor döntéseket hozott, hanem volt jövőképe is. Rendezett világot teremtettek. Példaként említette az alaptörvényt, a családok védelmét, a határon túli magyarokat, az egyházakat, a nyugdíjasokat és az oktatást. Kiemelte, hogy szociális területen is nagy előrelépés történt, ahol a munkával próbálják támogatni a rászorulókat.

Rétvári Bence kereszténydemokrata államtitkár arról beszélt: az alaptörvény azért nagy újdonság, mert egyszerre tudja a hagyományos értékeket megjeleníteni, és ezt a modernséggel is ötvözi. Nagy sikernek nevezte, hogy 255 ezer munkavállalónak teremtettek munkahelyet.

Schiffer András (LMP) az államadósság miatt fejtette ki aggodalmait. Szerinte az 90 százalék fölé fog menni a paksi bővítés miatt, Rétvári Bence ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy hazánk jelentősen törlesztett adósságából, miközben az állam megváltotta az önkormányzatokat az adósságcsapdából, segített az egyetemeknek, sportszövetségeknek, devizahiteleseknek.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.