Még négy évet kért a választóktól Orbán Viktor miniszterelnök a budapesti Hősök terén elmondott beszédében a Fidesz nagygyűlésén. A kormányfő szerint kormányzásuk alatt elvégeztek mindent, amit lehetett, most következhet „e nagyszerű történet” második fejezete. Hangsúlyozta, hogy ugyan esélyesek a választási győzelemre, de ezt be is kell váltani, amihez egységre van szükség.
Joseph Daul óriási megtiszteltetésnek nevezte, hogy meghívást kapott a Fidesz nagygyűlésére a Hősök terére. Az Európai Néppárt elnöke, aki a beszédek sorát nyitotta, kijelentette: a magyarok büszkék lehetnek a kormánypártok teljesítményére. A Vajdasági Magyarok Szövetségének elnöke, Pásztor István Orbán Viktor előszónokaként tolmácsolta a határon túli magyarok üzenetét, akiket a meggyőződés és a hit tartott életben. Ezért köszönetet mondott a Fidesz–KDNP-nek és a kormánynak. A bizalmat és az összefogást emelte ki, mint a külhoni és az anyaországi magyarok közti legfontosabb összetartó erőt.
A Hősök terén ott volt a Békemenet 440-460 ezerre becsült résztvevője. A Békemenet a Kossuth térről indulva érkezett a Fidesz nagygyűlésének helyszínére. Az esemény szervezői arra szólítottak fel, hogy az április 6-i választáson az emberek álljanak ki a Fidesz–KDNP-kormány mellett.
Orbán Viktor a héten több alkalommal is értékelte kormánya munkáját. Szerinte a kabinet gazdasági intézkedéseinek célja eddig is a családok megerősítése volt, mert csak rajtuk keresztül tud erősödni a gazdaság is. A kormányfő szerint Magyarország minden fontos gazdasági mutató alapján jobban teljesít az Európai Unió átlagánál. A miniszterelnök a Kossuth rádiónak adott interjúban szólt arról is, hogy a tavalyi év trendforduló volt, a rezsicsökkentés miatt is alacsony infláció következtében nőttek a reálkeresetek. Orbán szerda este a köztévének adott interjúban úgy vélte, komoly versenyelőnyt jelentett a kétharmad, és az élet hazánkban ma átláthatóbb és biztonságosabb, mint 2010 előtt.
Magyarország visszaszerezte és hazaszállította a felbecsülhetetlen értékű, római kori Seuso-kincs hét darabját – jelentette be csütörtökön Orbán Viktor a Parlamentben. Az ókori ezüstegyüttest három hónapon át tekintheti meg ingyen a nagyközönség az Országházban. A miniszterelnök hozzátette: ha egy országnak van ereje és tekintélye, akkor képes visszaszerezni, ami az övé. A kormányfő közölte: a hét ezüst ötvösremekért 15 millió eurót fizettek, ez egyharmada annak az összegnek, amiért korábban vissza akarták adni a kincseket az országnak.
A miniszterelnök kérdésre válaszolva kalandos történetnek nevezte a visszaszerzést. Az ezt célzó tárgyalásoknak – mondta – két „főszereplője” volt, Baán László, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója és Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár. A hazaszállítás biztosításáért a kormányfő köszönetet mondott Hajdu Jánosnak, a Terrorelhárítási Központ főigazgatójának.
A héten egyre több információ látott napvilágot a nemrégiben elhunyt Welsz Tamásról, akinek neve korábban a Sólyom Airways kapcsán vált ismertté, majd az egykori szocialista elnökhelyettes Simon Gábor ügyében az Index írta meg, hogy Welsz szerzett bissau-guineai útlevelet az MSZP bukott elnökhelyettesének. A Magyar Nemzet értesülései szerint Welsz dokumentálta az útlevél-vásárlási ügyleteket, nyilvántartásában még az érintettek ujjlenyomatát is szerepeltette. A lap megtudta: az NBH már a Gyurcsány-kormány idején, 2007-ben vizsgálta a bissau-guineai útlevelek ügyét.
Welszt 2006-ban „dolgozta fel” először a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH), mivel túlságosan nagy lábon élt, és túlságosan jóban volt az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) egyik akkori magas beosztású munkatársával. A titkosszolgálat akkori vizsgálata szerint Welsz és az említett APEH-munkatárs adóelkerülésekhez és vagyonosodási vizsgálatok „sikeres átvészeléséhez” nyújtott segítséget.
A Hír Televízió korábban arról számolt be, hogy Fürst György, Terézváros egykori szocialista alpolgármestere is gyanúsítottja a Simon-ügynek, az Index pedig azt írta, Simon Gábor és hét másik személy mellett Fürstnek is volt bissau-guineai útlevéllel nyitott bankszámlája a MagNet Banknál.
A Népszabadság szerint múlt csütörtökön Welsz – ügyvédje beleegyezésével – a Logodi utcai irodájába hívta a rendőröket, ahol már odakészített irathalom és adathordozó várta a nyomozókat. Welsz azonban kérte, hogy az érdi házában lévő néhány dokumentumot is vigyék el, mert ha Fürst megtudja, hogy ismét lefoglalást tartanak nála, akkor elviszi és megsemmisíti. Fürst a lapnak tagadta, hogy ismerte volna Welsz Tamást, és mindenkit perrel fenyegetett meg, aki belekeveri őt „ebbe a nyilvánvalóan a baloldal lejáratását célzó ügybe”.
Az MNO közben megtudta, szerda kora délután a terézvárosi Andrássy Hotelben találkozott és együtt ebédelt Fürst és a baloldali összeborulás helyi jelöltje, Oláh Lajos. Információink szerint Welszről és haláláról beszéltek, illetve hogy mi Veres János szerepe az ügyben. A Magyar Nemzet úgy értesült korábban, hogy Veres, a Gyurcsány-kormány pénzügyminisztere is tervezte egy olyan bissau-guineai útlevél beszerzését, amilyennel Simon Gábor és Fürst is nyitott bankszámlát a MagNet Banknál.
A nemzetbiztonsági bizottság keddi ülésén döntöttek arról, hogy ténymegállapító vizsgálat indul Simon Gábor bissau-guineai útlevele, illetve Welsz Tamás kapcsán. Ennek részeként hívták meg április 3-án délelőtt tíz órára Mesterházy Attilát, illetve Rubovszky Györgyöt, a mentelmi bizottság KDNP-s elnökét. A szocialisták vezetőjétől a bizottság arra szeretne választ kapni, hogy tudomása szerint volt helyettese mellett más szocialista politikusnak is van-e a magyaron kívül egyéb útlevele, illetve állampolgársága. Mesterházy azonban nyíregyházi sajtótájékoztatóján közölte, törvénytelennek tartja a vizsgálatot, a kampány mélypontjának tekinti, és ezért „esze ágában sincs elmenni”.
Közben kiderült az is, hogy Welsz hangmérnökként dolgozott abban a csapatban, amely az MSZP megbízásából 2006 májusában rögzítette Gyurcsány Ferenc őszödi beszédét. Lapinformáció szerint Welszt is kihallgatta a titkosszolgálat, amikor a beszéd kiszivárogtatóját keresték. A Magyar Nemzet úgy tudja, Welsz az In-Kal Security Kft. vezetőjének, Lasz Györgynek a kezdeményezésére kerülhetett hangmérnökként az őszödi kormányüdülőbe. Értesüléseik szerint egyébként Lasz Györgynek is van bissau-guineai útlevele.
Zuschlag János a Hír TV Célpont című műsorának arról beszélt, úgy tudja, egyértelmű hangfelvételek bizonyítják azt, hogy vezető szocialista politikusok adták ki a balatonőszödi beszédet. Mint mondta, itt nyilván Kiss Péter, Szekeres Imre, Szili Katalin és Baja Ferenc neve merül föl. Úgy tudja, vannak arról hangfelvételek, hogy Rózsa-Flores Eduardóval ezek az emberek kapcsolatban álltak. Van arra vonatkozó információ is, hogy Rózsa-Flores jelentős pénzeket kért volna ezért, és volt olyan szocialista politikus, aki azt mondta, hogy fizessenek neki.
Zuschlag a Magyar Nemzetnek arról is beszélt, Gyurcsány Ferenc tudta, hogy kik szivárogtatták ki az őszödi beszédet. A volt miniszterelnöknek állítólag egy volt szocialista parlamenti képviselő és polgármester súgott. Az illető részt vett azon a találkozón, amelyet egy vitorláson tartottak szocialista politikusok a Balaton közepén, majd az elhangzottakról beszámolt Gyurcsány Ferencnek – állítja Zuschlag.
A szocialistákhoz hű emberek helyzetbe hozását és saját médiabirodalom felépítését tervezi az MSZP pártigazgatója kormányra kerülésük esetén egy most nyilvánosságra került felvétel alapján. Velez Árpád szerint korábbi kormányzásuk legfőbb haszonélvezői „az SZDSZ-es haverok” voltak. Erről és még sok minden másról egy a héten kiszivárgott hangfelvételen beszél a politikus.