A kormány azért támadta a nyilvánosság előtt látványosan a Telekomot, mert a távközlési cég kihátrált Kovács Ákos mögül az énekes nőket érintő nyilatkozata miatt.
Az Átlátszó bukkant rá, hogy a Közbeszerzési Értesítőben megjelent hirdetmény szerint a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) által a három mobilszolgáltatóval (Vodafone, T-Mobile, Telenor) kötött 4,5 milliárd forint értékű, egyébként tavaly év végén lejárt keretszerződést eközben módosították: meghosszabbították a keretösszeg kimerüléséig, de legfeljebb 2016. december 31-ig. A lépést azzal indokolták, hogy újabb szerződést már nem tudtak kötni, az ellátást viszont biztosítani akarják.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter a tegnapi kormányinfón a Magyar Nemzet kérdésére azt mondta, véleménye szerint „a KEF rossz döntést hozott”. Hozzátette: meg kell vizsgálni a szerződéses konstrukciókat, mert csak azok esetében van lehetőség felbontásra, ahol a dokumentum erre okot biztosít vagy éppen a határideje lejár.
Külön érdekesség, hogy a Telekomot is érintő szerződést éppen azon a napon – tavaly december 17-én – módosították, amikor Kovács Zoltán kormányszóvivő bejelentette, hogy az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt a Magyar Telekommal kötött előfizetői szerződéseik felmondására utasították. Nem sokkal később azonban már pontosított és kiderült, csak a mobilinternet-előfizetéseket mondják fel. A Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodán ez egyébként mindössze egy havonta nagyjából 50 ezer forint értékű szerződést jelentett.
Már korábban is voltak jelei annak, hogy miközben a kormány a nyilvánosság előtt harcol a Telekommal, valójában mégsem lehet olyan rossz a viszony. Lapunk is megírta, hogy az európai hírű magyar klub, a kiváló kormányzati kapcsolatokkal rendelkező veszprémi kézilabda-egyesület Fonyó Károly lemondása miatt megüresedett elnöki posztjára Szabó János, a Magyar Telekom pénzügyi vezérigazgató-helyettese került.
A botrány azután robbant ki, hogy Kovács Ákos egy televíziós interjúban arról beszélt, szerinte a nők dolga nem a pénzkeresés, hanem a női princípium beteljesítése, valakihez tartozni, valakinek gyereket szülni. A Fidesz kongresszusán az interjú megjelenésének napján egyébként Kövér László választmányi elnök is sokat támadott mondatokat mondott, amikor arról beszélt, „lányaink” önmegvalósításának legmagasabb minősége, ha unokákat szülnek „nekünk”.