Aki keresztény, azt megrugdossák
A kettős mérce alkalmazása már-már napi rutin a baloldalnál. Niedermüller Péter a DK delegáltjaként és az ellenzéki összefogás színeiben lett 2019-ben Budapest VII. kerületének polgármestere. A politikus 2020. januárban az ATV-n tett rasszista, szexuális és vallási hovatartozás alapján kirekesztő kijelentést, amikor rémisztő képződménynek minősítette a fehér, keresztény, heteroszexuális férfiakat és nőket. Az esetet követően számos konzervatív politikus és értelmiségi szereplő fejezte ki tiltakozását, azonban az összefogás összezárt. Végül Niedermüller nemcsak bocsánatot nem kért, de megerősítette, hogy neki van igaza.
A balliberális politikai elit előszeretettel jelöli magát a szabadságjogok elkötelezett védelmezőjének, valamint tiltakozik mindennemű kirekesztés ellen. Ugyanakkor egyáltalán nem váltott ki felháborodást az az eset, amikor 2020 áprilisában a Népszava rajzolója, Pápai Gábor Krisztus kereszthalálán viccelődött. A Müller Cecíliát a haldokló Krisztus előtt ábrázoló rajzáért a MÚOSZ (Magyar Újságírók Országos Szövetsége) 2020. novemberben a legjobb rajznak járó díjat adta oda Pápainak.
Szintén a baloldali tolerancia élharcosait minősíti az az eset, amikor Szegő Péter újságíró kiborult a feszület láttán. Facebook-bejegyzésében ugyanis azt nehezményezte, hogy az operatív törzs sajtótájékoztatóján Müller Cecília tiszti főorvos nyakában ott lógott a kereszt. Ahogy Szegő írta: „Lehet, hogy tök mellékesnek tűnik, mindenesetre ha én lennék a miniszterelnök, megkérném a Nemzet Cilikéjét, hogy közszereplései alkalmával legyen kedves levenni a keresztet a nyakából.” Szegő családja is kivette részét a gyalázkodásból, mert később a felesége, Szegő Edit a közösségi felületén arra panaszkodott, hogy „Most virtuálisan Péter fejét vágják le a »keresztények«. Horogkeresztények.”