Az egyik ilyen adat azt mutatja:
ha a paksi atomerőmű által megtermelt villamos energiát a szabadpiacról szereznénk be, akkor a családok rezsiköltsége a négyszeresére emelkedne.
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium tájékoztatása szerint ez azt jelenti, hogy a családok éves, 92 147 forintos rezsiköltsége 264 564 forinttal, 356 693 forintra nőne. A paksi atomerőmű évente mintegy 14 terrawattóra villamos energiát termel, ekkora mennyiség szabadpiaci beszerzése a jelenlegi árakon mintegy 1200 milliárd forinttal kerülne többe évente az erőmű jelenlegi önköltségi árához képest.
A baloldal ennek ellenére folyamatosan, naponta többször támadja a paksi beruházást.
Márki-Zay Péter február 24-én az orosz nagykövetség előtti tüntetésen azt mondta: – És végezetül három további kérésünk is van (…). Az egyik, hogy csatlakozzon az Európai Unió szankcióihoz, és haladéktalanul függesszék fel Paks II engedélyezési eljárását. Egy nappal később a baloldal miniszterelnök-jelöltje a közösségi oldalán ezt írta: „Követeljük, hogy azonnali hatállyal függesszék fel a Paks II beruházás előkészítését!”
A baloldal tehát folyamatosan, naponta többször támadja a paksi beruházást.
Márki-Zay a február 27-i élő bejelentkezésében a Facebookon megismételte a fenti követelését arra hivatkozva, hogy a finnek is felfüggesztették az orosz erőmű engedélyezését. Ezek után február utolsó napján és március elsején is Facebook-bejegyzésben sürgette a Paks II leállítását.
De Gyurcsány Ferenc sem akart lemaradni a „kapitány” mögött, a baloldal vezére is a közösségi oldalán támadta a beruházást a háborús konfliktus kapcsán február 25-én: „A magyar kormánynak világosan fel kell lépnie az orosz agresszió ellen! Tegye meg, amit megtehet – függessze fel a paksi beruházást, és vágja el magát a putyini politikától!”