Miniszteri meghallgatásán részletesen beszélt terveiről Pintér Sándor az Országgyűlés népjóléti bizottsága előtt, ahol azt kérte a képviselőktől, hogy támogassák – a közoktatás mellett – az egészségüggyel kibővített belügyi tárca működését a területet érintő jobb teljesítmény érdekében. – Az alapok megfelelők – jelentette ki a belügyminiszter, aki jelezte azt is, hogy nem egyedül akarja vezetni a területet, hanem törzsi vezetést szeretne. Ez szavai szerint azt jelenti, hogy mindenki hozzájárulhat az eredményes munkához, mindenki tehet javaslatot arra, hogy miként lehet valamit jobban vagy gyorsabban megcsinálni.
– Ha azonban megszületik egy döntés, célkitűzés, azt mindenkinek a sajátjának kell tekintenie a későbbiekben – mondta.
Pintér Sándor az elsők között nevezte meg az informatikai fejlesztés szükségességét, ami alapja lesz a munkának. Hangoztatta: jelenleg az állampolgárok azt gondolják, hogy a szociális segítségnyújtás, a másokon való gondoskodás állami monopólium, pedig ez egy társadalmi összefogást igénylő tevékenység. Ezért ebben szerinte szerepe kell lennie az egyházaknak, a civil szervezeteknek, az önkormányzatoknak és a családoknak is.– Azt szeretném, hogy a későbbiekben a szociális segítségnyújtási területet egy ilyen összefogott, összehangolt társadalmi együttműködés váltaná ki, és az oldaná meg azt a problémahalmazt, ami előttünk áll – fogalmazott. Pintér Sándor hangsúlyozta: a belügyminisztérium állománya elsősorban a jogszabályok megalkotásával, a megfelelő eszközi támogatással, illetve a szervezéssel tud ehhez hozzájárulni. Közölte azt is, hogy „nem kívánok gyógyítani, és nem kívánok a gyógyító munkában közvetlenül részt venni”.
Elmondása szerint a fogyatékkal élőknek az önálló élet megteremtéséhez szeretnének lehetőséget biztosítani képzéssel, munkalehetőséggel, jogszabályi változtatásokkal.
Pintér beszélt arról is, hogy míg a betegségben töltött élethossz ugyanannyi, mint Nyugat-Európában, az egészségben eltöltött élethossz lényegesen rövidebb. Szerinte ezen a megelőzéssel és jobb szervezéssel kell javítani. A hálapénz kivezetéséről a belügyminiszter azt mondta: az orvosok egy része továbbra sem veszi figyelembe a jogszabályt, azt megpróbálja kijátszani, ezért velük szemben továbbra is a rendőrséggel kíván fellépni.