A baloldal támogatná az olajembargót
Egészen más lenne a helyzet, ha a baloldal lenne kormányzati pozícióban, az elmúlt napokban ugyanis többen közülük egyértelműen az orosz olaj elleni szankció mellett foglaltak állást. – Teljes az egyetértés abban, hogy a gazdasági szankciók a leghatékonyabb eszközök az orosz agresszió leállítására – írta Facebook-oldalán Gyöngyösi Márton, jobbikos európai parlamenti képviselő, amikor az Európai Bizottság bejelentette az újabb szankciós csomagját, amely az orosz kőolajimport betiltását javasolta. Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese azt mondta, nem támogatják, hogy Magyarország „véres” olajat vásároljon. A baloldal egykori külügyminisztere, Balázs Péter úgy fogalmazott: szerinte kudarc lenne, ha nem sikerülne elfogadtatni Brüsszel hatodik szankciós csomagját.
Fekete-Győr András, a Momentum frakcióvezetője a brüsszeli csúcsértekezlet után, kedden este a Klubrádióban elárulta, hogyha ők lennének kormányon, Magyarország mindenképp csatlakozott volna az embargóhoz.Inkább olyan haladékot kértek volna az Európai Uniótól, amely alatt az átálláshoz, az orosz energiától való függőség felszámolásához szükséges fejlesztéseket, beruházásokat véghez tudja vinni.
A baloldal egyes szereplői támadták az alapvető cikkekre bevezetett ársapkát is, legutóbb pedig azt a kormányzati döntést, hogy csak a magyar rendszámú autósok juthassanak üzemanyaghoz a befagyasztott 480 forintos áron. Gyurcsány Ferenc egykori államtitkára, Horn Gábor a napokban egy televíziós műsorban elfogadhatatlannak nevezte ezt a döntést, önmagát piaci fundamentalistának nevezte és azt állította, hogy ez a modell törvénytelen és el fog tűnni.Dávid Ferenc, a DK új országgyűlési képviselője április végén a Szeged TV adásában azt hangoztatta, hogy nem szabadna benzin- és élelmiszerárstopot bevezetni, hanem inkább a lakosságnak kellene spórolnia.