Magyarország az orosz–ukrán háború idején is biztos pont az európai kontinensen: ezt igazolják az április 3-i országgyűlési, valamint az utóbbi hónapok időközi választásainak eredményei is, ahol a Fidesz–KDNP felhatalmazását újfent megerősítették a szavazók
– jelentette ki lapunknak Tóth Erik.
Az Alapjogokért Központ kutatási igazgatóhelyettese szerint egy ilyen helyzetben a kormány feladata a stabilitás fenntartása. Mint mondta, a kihelyezett frakcióülésen egyértelmű üzenetet fogalmaztak meg: a kormánypártok készen állnak a következő, rendkívül nehéz időszak kezelésére, a kormány munkájának középpontjában pedig ezentúl is a magyar emberek érdekeinek védelme áll.
A magyarországi ellenzék balliberális térfelén viszont ugyanazzal vannak elfoglalva, mint korábban: saját belső hatalmi harcaikkal és azzal, hogy minél kedvezőtlenebb körülményeket idézzenek elő a kabinet számára egy amúgy is rendkívüli helyzetben
– hívta fel a figyelmet Tóth Erik. Az ellenzéki EP-képviselők jogi köntösbe bújtatott politikai akciókat indítanak Brüsszelből, Gyurcsány Ferenc pedig a közbizalom megingását vizionálva egy közjogilag értelmezhetetlen, gyakorlati következményekkel nem járó árnyékkormány felállításával készül 2026-ra – sorolta az elemző.
Tóth Erik úgy véli, az árnyékkormány felállításával Gyurcsány Ferenc egyrészt igazolta az ő ellenzéki vezető szerepéről szóló találgatásokat, másrészt ismét bizonyította, hogy bármikor képes szembemenni a választói akarattal.