Újabb tanúvallomás igazolja, hogy a baloldali fővárosi városvezetés többmilliárdos jutalék fejében értékesítette volna a Városházát – ez olvasható ki abból a Magyar Nemzet által megszerzett vallomásból, amelyben a 6-os számú tanú elmondásai is bizonyítják, hogy az amerikai, az arab és az orosz üzleti körök mellett olasz befektetőknek is el akarták adni a patinás ingatlant.
A gazdasági életben mozgó tanú a rendőröknek elmondta: egy amerikai ismerőse hozta össze őt tavaly ősszel azzal a Riccardo Salvatoréval, akiről már korábban megírtuk, hogy többek között az olasz befektetői köröket képviselte.
A 6-os tanú elmondása szerint személyesen nem, csak telefonon egyeztetett az olasz származású férfival, aki hangsúlyozta neki, hogy több fővárosi ingatlan is eladó, köztük a Városháza épülete is. Utóbbival kapcsolatban az üzletember szóba hozta a kétmilliárdos jutalékot: „nekem a telefonbeszélgetés során többször mondta Riccardo, hogy a Városháza ingatlanára keressek befektetőt, mert kétmilliárd forintot kap jutalékként az, aki el tudja adni”.
Itt arról a jutalékos rendszerről van szó, amely alapján megkérdőjelezhető, hogy a fővárosi ingatlaneladások törvényes keretek között zajlanak. Az Anonymus által nyilvánosságra hozott tavalyi hangfelvételekből kiderült ugyanis, hogy a fővárosban egy jól behatárolható kör korrupciós rendszert működtet, a pénzeket pedig a budapesti döntéshozók és az ügyletben részt vállalók tehetik zsebre, amennyiben az értékesítéseket nyélbe ütik.
A 6-os számú tanú közölte, több e-mailt, valamint Viber- és WhatsApp-üzeneteket is kapott az olasz férfitól. Ezekben különböző ajánlatok voltak, ezek közé tartozott a Rimaszombati út 2–4. címen található ingatlan is.
A vallomásból az is kiderült, hogy Riccardo Salvatore utóbbi, XI. kerületi ingatlan értékesítése kapcsán is kijelentette, hogy nagy „jutalék” járna érte, ha sikerülne rá vevőt találni.
A vallomásban ebben az esetben nem esett szó, ugyanakkor a Magyar Nemzet birtokában lévő levelezés szerint a Budaörsi út és a Koszorúslány utca között elterülő, 29 560 négyzetméteres telek eladása után a „jutalék” ugyancsak kétmilliárd forint lett volna.
A bemutató anyag szerint a Budapesten kiemelt kereskedelmi környezetben – a Budapest One irodaház szomszédjában, a Kelenföldi pályaudvartól és az Etele Plázától pár percre, több hiper- és szupermarket, valamint logisztikai telepek közelében az M1–M7 bevezetőjénél – kifejezetten kuriózumnak számít egy ilyen méretű telek.