Az amerikai nagykövet feladata az lenne, hogy a két szövetséges állam politikai, gazdasági, katonai és kulturális kapcsolatait erősítse. A fogadó ország megalázása az egyik legsúlyosabb hiba, amit a diplomáciai testület vezetője elkövethet. Pressman rövid idő alatt bebizonyította, hogy teljesen alkalmatlan feladatai ellátására és ezen feletteseinek is el kellene gondolkodnia – írja cikkében a Tűzfalcsoport.
A Blogstar oldal szerint elgondolkodtató az is, hogy ha igaz a Népszava állítása akkor Bánáti János főügyvéd nyíltan szembe ment az OBT ülésén a Kúria elnökének álláspontjával, amely a magyar alaptörvényen alapul. Ez merőben szokatlan és rendkívül káros.
Bárándy Péter, aki ma már inkább politikus, mint ügyvéd, szintén nem maradt adós a balos és liberális alapvetéssel, csupán azt felejtette el, hogy az idők változnak, ma már senki sem gondolja, hogy a magyarságnak a kristályliberális útmutatások alapján kellene élnie az életét. Utalhatunk a kijózanító, megsemmisítő választási vereségek sorára.
A bukott igazságügy-miniszter magabiztossága szakmai körökben sokszor mosolyt csal az arcokra, gondoljunk csak arra az ügyre, amikor Bárándy egy súlyos plágiumbotrány miatt volt kénytelen magyarázkodni – tette hozzá a lap.
Magyar György, aki szintén inkább politikus, kifejtette, hogy el kell viselni a kritikát. A jövőben bizonyára sor kerül ügyvédi irodája nemzetközi partnereivel olyan találkozókra, ahol Magyar György ügyvédjelöltje az ő felhatalmazása nélkül elítéli a börtönbizniszben serénykedő ügyvédeket, és ő őszinte szívvel ünnepli majd a szólásszabadság eme diadalát.
Magyar kapcsán korábban a Tűzfalcsoport derítette ki, hogy Márki-Zay Péter botránypolitikus Mindenki Magyarországa Mozgalmának székhelye korábban a Magyar és Társai Ügyvédi Irodában volt.
A legizgalmasabb az OBT álláspontja, amely szerint, ha Darák Péter találkozhatott az amerikai nagykövettel, akkor az OBT tagjai is megtehetik ugyanezt. A Kúria elnöke a harmadik hatalmi ág első embere, akit az Országgyűlés választ meg kétharmados többséggel.
Egy 2001-ben megalkotott törvény indokolása kifejti, hogy a Legfelsőbb Bíróság elnöke az öt közjogi méltóság egyike, közöttük merev sorrend nem állítható fel, azzal, hogy a köztársasági elnök az első a sorban.
A lap szerint egy ilyen, valóban nagy legitimitással rendelkező bírósági vezető jogkörének összehasonlítása az OBT tagjának jogaival egyszerűen nevetséges. Ez mutatja, hogy az OBT túlértékeli feladatkörét, és valóban politikai tényezőként kíván feltűnni, ezzel komoly károkat okozva az igazságszolgáltatás tekintélyének.
Pressmantól pedig könnyű szívvel fogunk búcsúzni, ha hazatér, és csak bízhatunk abban, hogy fontos szövetségesük a jövőben a feladat ellátására alkalmas nagykövetet küld Budapestre – szögezi le a Tűzfalcsoport legújabb cikkében.
Az eredeti, teljes cikk ITT érhető el.
Borítókép: az amerikai nagykövet magyar bírókkal találkozik (Forrás: Twitter)