– Tavaly is itt járt már, az akkori első CPAC Hungary vendégeként. Milyennek találja most a nyitónap hangulatát?
– A saját környezetemben lévő amerikaiakból ítélve azt tudom mondani, sokkal nagyobb érdeklődéssel kísérik a CPAC Hungaryt, mint korábban, és sokkal többen el is jöttek ma. Ez a rendezvény kiváló katalizátora a magyarországi folyamatoknak, de hat évvel ezelőttre tenném annak időpontját, amikor konzervatív amerikaiak és konzervatív magyarok elkezdtünk közösen dolgozni és gondolkodni. Most ennek a gyümölcsét arathatjuk le.
– Ön a Nők Egészségéért Intézet elnök-vezérigazgatója Washingtonban, a Trump-kormány egykori illetékese, egyben pedig az abortuszellenes és családpárti genfi konszenzus-nyilatkozat fő kezdeményezője. Ez utóbbinak több tucat ország — köztük Magyarország – az aláírója, de a Biden-kormány kilépett belőle az Egyesült Államok nevében. Hogyan fogadták ezt a lépést?
– Még le sem nyugodott a nap Joe Biden beiktatásakor, már leszedték ezt a nyilatkozatot az amerikai internetes kormányzati felületekről. Ezt semmilyen más politikai kérdésben nem tették meg ilyen gyorsan. Nyilvánvalóan máshol vannak az ideológiai prioritásaik. Pedig az lenne kívánatos, ha minden ország csatlakozna ehhez: a nők és lányok egészségének előmozdításáról, az emberi élet méltóságáról van végül is szó benne. Továbbá a családot helyezzük a középpontba, mint a társadalom alappillérét, valamint a szuverenitást. Nem világos, hogy miért kell ideológiai okokból a civilizációnk alapjait száműzni az amerikai politikából.
Sajnos a baloldal részéről nemcsak Amerikában, de úgy látom, az Európai Unión belül sem mutatkozik igény a józan észre épülő párbeszédre.
Amikor a Trump-kormány idején külföldi országok képviselőivel tárgyaltam erről, az elzárkózókat mind ideológiai megfontolások vezették. Ez nagyon sajnálatos.