Házfelújítási botrány: terhelő vallomást tettek Trippon Norbertékra

Több tízmillió forint értékben valóban fiktív számlákat vásárolt egy számlagyáras bűnszervezethez tartozó cégtől Trippon Norbert felesége, hogy ezzel legalizálja családi házuk felújítását – információink szerint ez az ügyben költségvetési csalás miatt folyó nyomozás legújabb fejleménye. Úgy tudjuk, Tripponékra a bűnügy egyik fontos szereplője tett terhelő vallomást.

2024. 05. 29. 5:35
Trippon Norbert, a IV. kerület gazdaságért, költségvetésért, városüzemeltetésért és projektmenedzsmentért felelős DK-s alpolgármestere (Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiába beszélt politikai leszámolásról Trippon Norbert, a házfelújítási botránya miatt költségvetési csalás gyanújával zajló nyomozás során nemrég bizonyító erejű adatok jutottak a nyomozók birtokába – tudta meg a Magyar Nemzet.

Ismert, napokkal ezelőtt attól volt hangos a sajtó, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) házkutatást tartott, majd iratokat foglalt le az újpesti DK-s alpolgármester és felesége házánál.

Ahogy arról már beszámoltunk, a házkutatás oka Tripponék családi házának felújítása volt, ami a korábban nyilvánosságra került adatok szerint közpénzből történhetett. A történet előzménye, hogy egy számlagyáras bűnbandához kapcsolható céggel, a Motingatlan Kft.-vel és az alpolgármesterrel kapcsolatban az adóhatóságnál egy ismeretlen személy bejelentést tett. 

Eszerint a Motingatlan jelentős összegű, vélhetően fiktív számlákat állított ki Trippon feleségének. A bejelentő megjegyezte, hogy ezek a számlák az alpolgármester családi házának felújításáról szóltak, csakhogy tudomása szerint a kivitelezést nem is a Motingatlan, hanem a SZIN-KER Építő Kft. végezte. A konkrét információkkal rendelkező bejelentő azt is közölte az adóhatósággal, hogy tudomása szerint Trippon ezeket a fiktív számlákat a Motingatlannak saját bankszámlájáról, átutalással egyenlítette ki.

A bejelentő fontos körülménynek nevezte, hogy az alpolgármester házának felújítása egybe esik a SZIN-KER csaknem háromszázmillió forintos keretszerződésével, amelyet az alpolgármester által felügyelt Újpesti Városgondnokság Kft.-vel kötött. Ez a cég az újpesti önkormányzat tulajdonában áll, így bevétele kizárólag az önkormányzattól származó közpénz. Erős a gyanú, hogy a szerződésért cserébe végezték a ház felújítását, méghozzá közpénzből – hangsúlyozta a NAV-nak a bejelentő, aki mindezek miatt kérte az ügy kivizsgálását.

Utóbbi folyamatban is van, sőt az eljárást felügyelő ügyészség korábbi tájékoztatása szerint a jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett költségvetési csalás bűntette miatt folyamatban lévő nyomozásban három gyanúsítottat már ki is hallgattak. 
 

 

Terhelő vallomást tettek Tripponékra

Információink szerint az ügy egyik gyanúsítottja nem más, mint Motingatlan ügyvezetője, aki ráadásul terhelő vallomást tett Trippon Norbertékra. A férfi elmondta, a SZIN-KER Építő Kft. ügyvezetője néhány éve azzal kereste meg, hogy az újpesti alpolgármester, Trippon Norbert felesége házának felújításához tudna-e számlákat kiállítani a Motingatlan nevében, ezzel legalizálva a házon végzett felújítást. A Motingatlan ügyvezetője ebbe belement, majd ennek megfelelően 2020 nyara és 2020 november közepe közötti időszakban a házfelújításról kiállított négy darab számlát, összesen csaknem bruttó 23 millió forint értékben Trippon felesége részére – áll a vallomásban, amelyben az is szerepel, hogy az átutalt számlák ellenértékének felvételét követően azt a Motingatlan vezetője készpénzben átadta a SZIN-KER ügyvezetőjének.

Úgy tudjuk, a nyomozásban megállapították, hogy a gyanú szerint a SZIN-KER vezetői a Tripponék házfelújításából származó bevételeket eltitkolták, ezzel pedig a költségvetésnek közel ötmillió forintos vagyoni hátrányt okoztak.

Hozzátesszük: információink szerint arra is van adat, hogy a SZIN-KER Építő Kft. és a Motingatlan képviselői már ezt megelőzően is bonyolítottak le kétes ügyleteket és bizniszeltek fiktív számlákkal. Ezek a számlák parkok, rendelők, valamint önkormányzati épületek építési munkáiról szóltak.

Ha már a SZIN-KER Építő Kft.-nél tartunk, a cikkünk elején említett, az újpesti önkormányzati céggel kötött háromszázmilliós keretszerződést Budai Gyula közérdekű adatigénylés keretében pár napja kikérte az újpesti vezetéstől. A fideszes politikus arról is érdeklődött a Déri Tibor polgármester által vezetett önkormányzatnál, hogy az érintettek közül konkrétan ki volt jelen a szerződés aláírásakor. Megjegyezzük, a szerződés részleteinek tisztázása talán a nyomozást is előrébb viheti.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.