Nem Kiss László óbudai polgármester az első gyurcsányista politikus, akit őrizetbe vett a rendőrség. Úgy látszik, hogy Óbuda a baloldali korrupció egyik melegágya lehet, mert még 2017 decemberében vették őrizetbe Simonka Csaba MSZP-s óbudai önkormányzati képviselőt. A Budapesti Nyomozó Ügyészség a helyi önkormányzati képviselőként is dolgozó ügyvédet zsarolás, ügyvédi visszaélés, kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt hallgatta ki gyanúsítottként, és az előzetes letartóztatását indítványozta.
Hatmilliárdos adócsalási vád
Czeglédy Csaba, Gyurcsány Ferenc ügyvédje ellen először 2001-ben emelt vádat az ügyészség adócsalás, magánokirat-hamisítás és számviteli fegyelem megsértésének vétségével. Ennek következtében 2002-ben másodfokon 1 év 4 hónap börtönbüntetésre ítélték, amelynek végrehajtását két évre felfüggesztették.
Czeglédy ellen olyan gyanú is felmerült, miszerint 2011 és 2017 közt az általa működtetett munkaerő-közvetítő hálózat az állami büdzsének több mint hatmilliárd forintos vagyoni hátrányt okozott azzal, hogy a cégháló részét képező iskolaszövetkezetek nem fizették megfelelően az áfát és az szja-t. Czeglédyt 2017 júniusában bűnszervezetben elkövetett nagy értékű adócsalás elkövetésével vádolta meg a Csongrád Megyei Főügyészség. A vád szerint összesen több, mint hárommilliárd forint szja-t és áfát csalt el a Czeglédy érdekeltségébe tartozó vállalati csoport.
Gyurcsány ügyvédje 2017 júniusától 2018 decemberéig előzetes letartóztatásban volt, annak ellenére, hogy 2018 márciusában az országgyűlési választások előtt független képviselőként indult volna egyéniben, ám mentelmi jogát a legfőbb ügyész kérésére felfüggesztették, így előzetes letartóztatása nem szűnt meg.
Szocialista nokiás dobozok
Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes nevéhez fűződött a 2009 nyarán kirobbant botránysorozat, amely a túlzott végkielégítési és a budapesti közlekedési vállalatnak aránytalanul hátrányos szerződéskötésekkel volt kapcsolatos, és ahol az elmondások szerint nokiás dobozokban adták át kenőpénzt.
Hagyó akkor az MSZP országgyűlési képviselője is volt, és a mandátumával járó mentelmi jogának megszűnésekor, vagyis az új Országgyűlés alakuló ülésének napján vették őrizetbe.
2016. január 26-án az első fokon eljáró Kecskeméti Törvényszék hivatali visszaélésben és felbujtóként elkövetett hűtlen kezelésben bűnösnek találta, és két év börtönbüntetésre ítélte őt, négy év próbaidőre felfüggesztve, továbbá kiszabott rá több milliós pénzbüntetést is. Másodfokon a Szegedi Ítélőtábla 2017 szeptemberében enyhítette az első fokon kiszabott büntetést: jogerősen másfél év, három évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta őt hivatali visszaélés és felbujtóként elkövetett hűtlen kezelés bűntette miatt.