Nyilvánosak az országgyűlési képviselők 2024-re vonatkozó vagyonnyilatkozatai, miután a politikusoknak minden évben január 31-ig kell beszámolniuk anyagi helyzetükről. A magyar vagyonnyilatkozati rendszert több kritika is érte az elmúlt években különböző balliberális jogvédők részéről, dacára annak, hogy
uniós viszonylatban a magyar vagyonnyilatkozati rendszer az unió kritériumainak megfelelően szabályozott és az egyik legteljeskörűbb Európában.
A magyar Országgyűlés képviselőinek ugyanis sokkal több mindenről kell beszámolniuk, mint az EP-képviselőknek. Így tudatniuk kell mindent a nevükön szereplő ingatlanokról: mikor vették, hol található, mekkora. Mindenféle járműről, így a személyautó mellett akár repülőről, hajóról, védett műalkotásokról vagy -gyűjteményekről, értékpapírokról, mindennemű megtakarításukról, készpénzállományról, banki hitelről, magánhitelekről, köztartozásról. Mindezek mellett nyilatkozniuk kell a képviselői megbízatásuk előtti három év jövedelméről, a képviselőség közben végzett más, jövedelemmel járó tevékenységről, továbbá az olyan érdekeltségeiről gazdasági társaságokban, amik befolyást gyakorolhatnak a közpolitikával kapcsolatos kérdésekre.
Az EP-ben ez is átláthatatlanabb
A magyar vagyonnyilatkozati rendszerhez képest az európai parlamenti képviselőknek sokkal könnyebb dolguk van, hiszen ott például csak az 5000 eurót meghaladó értékű ingatlanokról kell beszámolniuk, és a részvények, kötvények, befektetési alapok is csak akkor nyilvánosak, ha értékük meghaladja az 5000 eurót.
Ez az összeghatár vonatkozik az EU-n kívüli bankszámlákra, valamint a hitelekre is.

A fentieken túl nyilatkozniuk kell arról, ha eseményeken való megjelenésekért több mint évi 5000 eurót kaptak, ha betöltenek más tisztséget is, ha a képviselőségük közben más munkát is végeznek, illetve ha külső szereplőktől kaptak olyan támogatást, amely a képviselői munkavégzésüket befolyásolta. Vagyis míg a hazai vagyonnyilatkozati rendszer a vagyonelemek összetett rendszerezésére épül, addig
az uniós vagyonnyilatkozati rendszer csupán jövedelmi sávokat határoz meg,
az EP-képviselőknek nem kell konkrét összegeket feltüntetniük.