Karácsony Gergely a Radó Dezső-terv megvalósításával kapcsolatban pedig ismét időt akar nyerni. A főpolgármester által beadott indítvány szerint a politikusnak csak 2029 májusában kell beszámolnia a zöldítési projektek megvalósulásáról, vagyis ebben a ciklusban már nem lesz érdemben felelősségre vonható Karácsony Gergely a Radó Dezső-terv kapcsán.
Az előterjesztésben emellett egy furcsaság is szerepel, amely egyértelműen lebuktatja a főpolgármestert, és nyilvánvalóvá teszi, hogy éveken keresztül egyáltalán nem foglalkozott a Radó Dezső-terv megvalósításával. A projektet ugyanis annak leírása szerint 2021-ben hagyta jóvá a Fővárosi Közgyűlés. A következő érdemi lépésre az idővonal szerint csak 2024 novemberében került sor. Ezek szerint a fővárosi önkormányzat és annak cégei három év alatt nem tudtak érdemi előrelépést elérni egy saját projektjükben.
A főpolgármester és a balliberális városvezetés 2019 óta számos projekt, elsősorban zöldfejlesztések elindítását ígérte, azonban ezek döntő többsége továbbra sem valósult meg, sőt nagy részük mára a feledés homályába merült. Azonban a főváros honlapján továbbra is elérhetők a hangzatos ígéretek és a látványtervek tömkelegei.
Az ülést emellett nyilvánvalóan beárnyékolja, hogy az államkincstár várhatóan a mai napon fogja inkasszózni a szolidaritási hozzájárulás következő, 10,2 milliárd forintos részletét. Az ügyben rendkívüli sajtótájékoztatót tartott Karácsony Gergely főpolgármester. A politikus bejelentette, az államkincstár inkasszálásával Budapest katasztrofális pénzügyi helyzetbe kerül, a költségvetés pedig ezzel gyakorlatilag össze fog omlani. Karácsony Gergely kiemelte, a működőképesség megőrzése érdekében a fővárosnak számos intézkedést kell meghoznia. Ennek részeként a fővárosi önkormányzat azonnali jogvédelmi kérvényt nyújt be a bíróságnak. Az iparűzési adó őszi befizetéséig azt kérik, az államkincstár ne inkasszálhasson. Karácsony Gergely kiemelte, 51 milliárd forint és a város működőképessége a tét, bíznak a bíróság bölcsességében, korábban megkapták a jogvédelmet.
Ugyanakkor kiemelte: amennyiben megtörténik a szolidaritási hozzájárulás levonása, a főváros nem lesz képes az alapvető közszolgáltatások finanszírozására sem.
Karácsony Gergely azt is bejelentette, hogy összehívja a fővárosi munkavállalókat képviselő szakszervezeteket, hogy közösen mérjék fel, egy elutasító bírósági döntés milyen mértékben veszélyeztetné a közszolgáltatásokat és a fővárosi munkahelyeket. A főpolgármester a Budapesti Közlekedési Központ vezetését egy vészforgatókönyv kidolgozására kérte.