„Orbán Viktor és Magyarország az ukrán titkosszolgálat célkeresztjében van”

Magyarország három éve következetesen kiáll a béke mellett, a háborúval és annak értelmetlenségével szemben foglal állást – hívta fel a figyelmet a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában Horváth József biztonságpolitikai szakértő. A Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője hozzátette, a háború kirobbanása óta az ukrán vezetés a titkosszolgálatokat is hadrendbe állította.

2025. 05. 11. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ukrán titkosszolgálatok célkeresztjében van Magyarország, a magyar kormány és személyesen a miniszterelnök is – jelentette ki Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője, biztonságpolitikai szakértő a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Hangsúlyozta, Magyarország három éve következetesen kiáll a béke mellett, a háborúval és annak értelmetlenségével szemben foglal állást.

Orbán Viktor miniszterelnök
A biztonságpolitikai szakértő szerint a Orbán Viktor miniszterelnök is célkeresztben van Fotó: MTI

A háború kirobbanása óta az ukrán vezetés a titkosszolgálatokat is „hadrendbe állította”, olyannyira, hogy merényleteket hajtanak végre akár Moszkvában, másrészről befolyásolási és dezinformációs műveleteket folytatnak akár Magyarország ellen is – mondta.

Horváth József leszögezte:

egy jól működő titkosszolgálat hazája érdekeit tekinti elsődlegesnek.

Egy szövetségi rendszerben vannak olyan területek – a terrorelhárítás, az atom-, vegyi, biológiai fegyverek terjesztése vagy a szervezett bűnözés elleni fellépés –, melyekben kiváló az együttműködés, ugyanakkor léteznek olyan területek, melyekben egymásnak feszülnek a szolgálatok – jegyezte meg. A szövetségesek is szeretnék tudni a másikról, hogy mit gondol, vagy akár „fogó lapokat gyűjteni” a másik ország politikusairól – mondta, példaként említve a német kancellár amerikai lehallgatásának esetét.

Horváth József emlékeztetett rá, időről időre megjelennek olyan, a nyugati szövetségi rendszer fellazítására törekvő orosz dezinformációs műveletek, melyek ukrán területek átadását vetik föl Lengyelországnak, Romániának vagy Magyarországnak.

A magyar kormányok a rendszerváltoztatás óta konzekvensek voltak, a szomszédos országokkal szemben semmilyen területi követelést sem fogalmaztak meg

– hívta fel a figyelmet.

Jugoszlávia, Csehszlovákia és a Szovjetunió szétesése során sem bocsátkoztak semmilyen kalandorakcióba, hanem más úton kívánták – vagy nem kívánták – segíteni a határon túli magyarok érdekvédelmét, a nemzet újraegyesítését – hangsúlyozta a szakember.

Úgy vélte, az ukrán titkosszolgálatok most látták elérkezettnek az időt arra, hogy a két ország között évek óta meglévő feszültséget a felszínre hozzák, és ezzel a „látványpékséggel” saját lakosságukat Magyarország, és ami még veszélyesebb, a kárpátaljai magyarság ellen hergeljék.

Úgy fogalmazott, a két ország között kölcsönös adok-kapok indult el. Magyarország megmutatta, hogy hajlandó és képes is megvédeni a saját nemzeti érdekeit. A magyar titkosszolgálatok is rendelkeznek érdemi információkkal az ukránok ellenséges tevékenységeiről, amit napvilágra is tudnak hozni – mondta.

A szakember ugyanakkor veszélyesnek tartja, hogy vannak olyan ukrán politikusok, akik minden kárpátaljai magyart potenciális kémként aposztrofálnak, a kollektív bűnösség kérdését is felvetve.

Horváth József kitért arra is, a 80. évforduló tragédiájának tartja, hogy a Moszkvában rendezett győzelem napi felvonuláson a szövetséges nagyhatalmak – a britek, franciák és az Egyesült Államok – nem vettek részt. A fasizmus felett aratott győzelem közös megünneplése a Földünk biztonságára nézve is pozitív üzenetet hordozott volna – tette hozzá.

Az ünnepséggel az oroszok üzentek a világnak

– mondta a szakember, kiemelve Putyin orosz és Hszi Csin-ping kínai elnök tárgyalását, melyen megerősítették: nem fogják engedni, hogy a nyugati világ diktáljon.

 

Mint arról az elmúlt napokban több cikkben is beszámoltunk, rövid időn belül több minden is történt, amely felveti annak gyanúját, hogy Magyar Péter és a Tisza Párt összejátszik az ukrán titkosszolgálatokkal.

  • Ruszin-Szendi Romulusz már korábban elárulta, hogy fontos ukrán kapcsolatai vannak, megvannak a telefonszámok az ukrán vezetőkhöz, és ha kell, akkor ezeket előveszi.
  • Csütörtökön egy honvédségi jelentésből kiderült, hogy Ruszin-Szendi Romulusz a NATO ülésein Ukrajnát dicsőítette és képviselte, nem Magyarországot. Orbán Viktor ezért távolította el a vezérkari főnöki székből.
  • Szintén csütörtökön Magyar Péter megtámadta a hadsereg fejlesztését, megtámadta a magyar hadsereg erősítését, gyengíteni akarta Magyarországot. Egy olyan hangfelvételt tett közzé, amelyen Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter egy nyilvános rendezvényen sokadjára beszélt a hadsereg erősítésének szükségességéről.
  • Pénteken mindezek után az ukrán titkosszolgálat lejárató akciót indított Magyarország ellen.

Borítókép: Horváth József biztonságpolitikai szakértő, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet vezetője (Forrás: hirado.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.