Kövér vagyok? Vagy mégsem? Honnan tudhatom?

Legyünk húsz- vagy ötvenévesek, naponta többször tesszük fel magunknak a kérdést: talán diétáznom kellene... vagy mégsem? Létezik néhány egyszerű módszer, amivel könnyedén megállapíthatjuk, tényleg érdemes-e belekezdenünk egy fogyókúrába.

Forrás: Diéta és Fitnesz2021. 02. 27. 16:06
Forrás: Pexels
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

ÁLLJUNK GYAKRABBAN A MÉRLEGRE!

Kövér vagyok? Vagy mégsem? Tesszük fel magunknak sokszor a kérdést. S bár a szobai mérleget sokat a legnagyobb ellenségüknek tartják, mégis nagyon fontos már egészen fiatalon is elfogadni, hogy bizony szükségünk van rá. A testtömeg-ingadozás ellenőrzésének legegyszerűbb módja, ha heti rendszerességgel mérlegre állunk. Sokkal egyszerűbb ugyanis három-négy kiló súlyfeleslegtől megszabadulni, mint amikor már nagyon elszaladt velünk a ló. A legjobb, ha mindig reggel, étkezés előtt, ruha nélkül és ugyanazon a mérlegen mérjük meg magunkat. Ezt a szokást jó lenne már a gyerekeknek is megtanítani, és egy életen át alkalmazni; így rengeteg betegségtől kímélhetnénk meg magunkat – írja a diétaésfitnesz.hu.

Fotó: Pexels

AZ IDEÁLIS TESTSÚLY KISZÁMÍTÁSA

Magasságunk és testtömegünk ismeretében könnyedén kiszámíthatjuk, hogy aktuális súlyunk megfelelő-e, vagy sem. Ezt nevezik testtömeg index számításnak. BMI (Body Mass Index, vagyis testtömeg index) értékünket úgy kaphatjuk meg, hogy a kilogrammban mért testtömegünket elosztjuk a méterben kifejezett magasságunk négyzetével.

MÉRJÜK MEG IDŐNKÉNT A DEREKUNKAT!

Napjainkban a has körfogatának mérése is elterjedt, mivel a kutatások igazolták, hogy ez a módszer önmagában is elegendő információt ad az elhízás típusának és mértékének a megállapításához.

SZÁMOLJUK KI, HÁNY KALÓRIÁT EHETÜNK MEG EGY NAP!

Az aktuális testtömeg és fizikai aktivitás ismeretében meghatározható a kalóriában kifejezett tényleges napi energiaigényünk, amit szintén könnyen kiszámíthatunk.

FIZIKAI AKTIVITÁS SZORZÓSZÁMAI

  • Ülő életmódnál 1,2,
  • közepesen aktív életmódnál 1,4,
  • nehéz fizikai tevékenység 1,8
  • aktív életmód esetén 1,8.
  • AKKOR HOGYAN KEZDJEK EL FOGYNI?

    A fenti számításokból világosan kiderül: ahhoz, hogy fogyni kezdjünk, a szükséges napi energiaigénynél kevesebbet kell fogyasztani, vagy az addig jellemző aktivitásnál bizony többet kell mozogni, és akkor több finom falat kerülhet a tányérunkra. A sikeres diéta titka azonban a türelem. Az 500-700 kcal-val kevesebb napi bevitel mellett a szervezetnek lehetősége van az anyagcsere megfelelő áthangolására. Az ideális fogyás heti átlagban 0,5-1 kg, amivel megelőzhető a jojó-effektus, vagyis a testtömeg egészségtelen ingadozása. Sok sikert kívánunk!

    Az eredeti cikk, amely segít eldönteni, hogy kövér vagyok vagy sem, elérhető a Diéta és Fitnesz oldalán.

    Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy bár a legtöbb diéta sokat ígér, kevés olyan van, amely valóban tudja is teljesíteni a várt eredményt. Egészség, fogyás, finom ételek – a keto mindet tudja.

     

    A téma legfrissebb hírei

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

    Google News
    A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

    Címoldalról ajánljuk

    Tovább az összes cikkhez chevron-right

    Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.