Bizony, aki valaha belevágott akár csak egyetlen diétába is, összefuthatott már hasonló intelmekkel. De muszáj mindent elhinni? – teszi fel a kérdést a Diétaésfitnesz.hu cikke.
1. MÍTOSZ: ESTE HAT UTÁN NEM SZABAD ENNI
Mindenkinek a saját időbeosztásától függ, hogy mikorra teszi a nap utolsó főétkezését. A legideálisabb, ha lefekvés előtt három-négy órával korábbra időzítjük. A könnyen emészthető vacsora nem hizlal, sőt serkenti az anyagcserét.
2. MÍTOSZ: A NAPI ÖT-HAT KIS ÉTKEZÉS SERKENTI AZ ANYAGCSERÉT
Átmenetileg. Ha azonban hosszú időn keresztül szinte folyamatosan kapja a szervezet a táplálékot, akkor kimerül az állandó emésztésben. A test egyszerűen túlhajszolt lesz, hiszen állandóan valamit fel kell dolgoznia. Sőt egy idő után nem is lesz képes mindent rendesen megemészteni.
3. MÍTOSZ: A SZÉNHIDRÁT A FŐELLENSÉG
Nem feltétlenül. Az idegrendszernek, de az egész szervezetnek is szüksége van szénhidrátra, hiszen anélkül egyszerűen működésképtelen. Nemcsak a test fárad el, de az idegrendszer is. Akár koncentrációs zavarok, szédülés, émelygés is jelentkezhet. A teljes kiőrlésű lisztből készült gabonafélék és tésztafélék, a quinoa, a bulgur bőven beleférnek az egészséges étrendbe. Azonban a feldolgozott élelmiszerek, mint például a fehér cukor, már valóban ellenségnek tekinthetők.