A szuverenitás feladása a kilábalás ára?

Mario Draghi szerint a sikeres válságkezelés érdekében az euróövezeti államoknak meg kell tanulniuk megosztani szuverenitásukat.

WL
2012. 11. 30. 11:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mario Draghi szerint a költségvetési konszolidációs intézkedések annak ellenére is fontosak, hogy rövid távon gazdasági visszaeséshez vezetnek. Elmondta: a sikeres válságkezelés érdekében az euróövezeti államoknak meg kell tanulniuk megosztani szuverenitásukat, és tovább kell lépni a bankunió bevezetésének irányában. A bankszektor széttöredezettségének elkerülése érdekében az európai bankfelügyeletnek valamennyi bankra ki kell terjednie – tette hozzá.

Visszatérő bizalom

Lassan visszatér az eurózóna jövőjébe vetett bizalom, a kormányok és az Európai Központi Bank erőfeszítései nyomán enyhültek a piaci feszültségek – mondta Mario Draghi, az EKB elnöke múlt pénteken egy frankfurti bankárkongresszuson.

Draghi szerint a bizalom lassú megerősödése összefügg az EKB kötvényvásárlási programjának (OMT) meghirdetésével, amelynek keretében a bank szükség esetén korlátlanul vásárolja a válságországok állampapírjait. „Szeretném biztosítani a pénzpiacokat, hogy készen állunk a cselekvésre ahogyan és amikor szükséges” – mondta az EKB elnöke. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az EKB nem veheti át a kormányok feladatát, a gazdasági reformokat folytatni kell. Draghi ismét védelmébe vette azt a különösen német bankárok részéről bírált megoldást, hogy a közös európai bankfelügyelet az EKB keretében jöjjön létre.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.