A bizonytalanság több dologból ered, többek között a Magyar Nemzeti Bank (MNB) vezetésében történő változásból is. Amíg nincs pontos információ az új jegybankelnök személyéről, addig marad a bizonytalanság – vélekedett Cséfalvay, hozzátéve: az árfolyam szempontjából a legfontosabb a stabilitás kérdése.
Az államtitkár a hitelminősítőkkel kapcsolatban elmondta, hogy az elemzők többsége tisztában van Magyarország gazdasági helyzetével, az államadósság csökkenésével és az ország pozitív külkereskedelmi mérlegével. A hitelminősítőkre vonatkozó szabályok szigorítását pedig „jó iránynak” nevezte a politikus.
A leminősítés kérdéséről szólva Cséfalvay kiemelte, hogy a magyar gazdaság nehezen kiszámítható az elmúlt időszak gyors törvénykezése és a közteherviselés miatt, de „a reformok, melyektől talpra áll a gazdaság, már végbementek”, és az államtitkár szerint idén már nem kell számítani újabb reformokra.
A túlzottdeficit-eljárásról a politikus elmondta, hogy uniós csatlakozásunk óta alatta állunk, viszont az esélyeink, hogy kikerüljünk alóla, jelenleg nagyon jók. „Az elmúlt húsz évben nem volt 3 százalék alatt az államháztartási hiány ( ), most először képes ezen szint alá szorítani azt az ország” – húzta alá.