Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggeli közlése szerint Matolcsy Györgyöt jelöli a Magyar Nemzeti Bank élére. A piac által is várt bejelentést követően az euró árfolyama délelőtt fél tizenegyre 294,60 forintra erősödött a bankközi devizakereskedelemben. Kilenc óra előtt még 295,40 forinton állt az árfolyam, ami megfelelt a csütörtökről péntekre virradóra a nemzetközi kereskedelemben tartott szintnek. Csütörtök délután az euró jegyzése 295,47 forinton állt.
A forint tehát nagyon jól reagált a hírre, hogy Matolcsy jegybankelnökként folytatja, ezzel is keresztülhúzva egyes balliberális sajtóorgánumok azon feltételezését, hogy az eddigi nemzetgazdasági miniszter jelölése rossz hatással lesz a forintárfolyamra. Az elmúlt hetekben többször is azzal riogattak egyes balliberális médiumok, hogy Matolcsy esetleges kinevezése drasztikus forintgyengülést fog eredményezni, de ez jól láthatóan nem következett be.
A bejelentést követő egy órában a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX jól szerepel, a vezető hazai index továbbra is a pozitív tartományban tartózkodik, mellyel a régió éllovasa. Az első negyedóra elteltével a nyitás utáni veszteség már tovatűnt az OTP-ről, a bankpapírok már a pozitív tartományban tartózkodnak, de a Magyar Telekom is igen jól teljesít, több mint 1 százalékos pluszban forognak a részvényei.
A Morgan Stanley globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének felzárkózó piacokra szakosodott elemzőstábja február 25-i magyarországi látogatásakor arra a következtetésre jutott: tárgyalásaik arra vallanak, hogy az MNB-elnöki kinevezést kísérő idegeskedés eltúlzott. Az elemzők szintén Matolcsy György jegybankelnöki kinevezését valószínűsítették.
Devizapiaci kereskedők még január végén úgy értékeltek: Matolcsy a The Wall Street Journalnak adott interjúja erősítette a forintot. A nemzetgazdasági miniszter a lapnak hangsúlyozta: a Magyar Nemzeti Banknak van manőverezési lehetősége a gazdasági növekedés ösztönzésére, de a banknak rendkívül óvatosan kell lépnie, tekintve az ország nagy devizaadósságát és a pénzpiacok bizonytalan állapotát.