Gazdasági kitekintésében a szervezet az idén 0,5 százalékos növekedésre számít az eddig várt 0,1 százalékos zsugorodás helyett, míg a jövő évre vonatkozó gazdaságnövekedési becslését 1,2 százalékról 1,3 százalékra növelte Magyarország esetében. Az OECD arra figyelmeztetett, hogy további jegybanki kamatcsökkentés a forint árfolyamgyengülésének a kockázatával járhat. Ugyanígy veszélyként értékelte a szervezet a jegybanki hitelprogramot, amelynek keretében az MNB nulla százalékos kamattal folyósít pénzforrást a pénzintézeteknek, hogy élénkítse a kis- és közepes vállalkozásoknak nyújtott hitelezést.
Javította a magyar befektetések súlyozására adott ajánlását kedden a JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport, egyebek mellett azzal a véleményével indokolva az átértékelést, hogy a térségbeli gazdaságokhoz mérve is javultak a magyar gazdaság növekedési mutatói, és a magyar jegybank monetáris politikája kiszámítható maradt.
A BNP Paribas közgazdászai előrejelzésükben közölték: a vártnál sokkal jobb idei első negyedévi kiindulópont alapján jelentősen felülvizsgálták az idei év egészére szóló magyarországi GDP-előrejelzésüket, és most már 0,7 százalékos növekedéssel számolnak Magyarországon 2013 egészében a cég által eddig jósolt 0,4 százalékos visszaesés helyett.
Az OECD az eddigieknél nagyobb idei gazdasági zsugorodást vár az euróövezetben. Előrejelzését 0,6 százalékos gazdasági visszaesésre változtatta a hat hónappal korábban várt 0,1 százalék csökkenésről. A szervezet az euróövezet jövő évi gazdasági teljesítményére vonatkozó becslését 1,3 százalék növekedésről 1,1 százalékra rontotta. Az OECD Németország esetében az idén 0,4 százalékos gazdaságnövekedéssel számolt a hat hónappal korábban várt 0,6 százalék helyett, jövőre pedig 1,9 százalékkal nőhet a GDP, ami megegyezik a novemberi becsléssel.
Az OECD várakozása szerint az amerikai gazdaság jobban teljesít az idén is az euróövezetnél. Az amerikai hazai össztermék (GDP) bővülését 1,9 százalékra várja idén az eddig becsült 2 százalék helyett, a jövő évi becslésen nem változtatott, 2,8 százalék maradt. Az OECD idei globális gazdaságnövekedési előrejelzését 3,4 százalékról 3,1 százalékra rontotta, a jövő évit 4,2 százalékról 4 százalékra fogta vissza.