Csaknem negyvenszeresére nőtt az e-töltések száma

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai alapján az elektromos autó töltések száma meghaladta az 560 ezret tavaly, a töltőoszlopok száma pedig megközelítette az 1400-at.

Forrás: MTI2020. 03. 05. 20:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hivatal csütörtöki tájékoztatása szerint az e-töltések száma csaknem negyvenszeresére nőtt, 2017-ben még alig haladta meg a 13 ezret, 2018-ban 160 ezer volt.

A töltésre fordított energia hasonló ütemben emelkedett, 2017-ben 123 ezer kilowattóra (kWh) volt, 2018-ban meghaladta az 1,5 millió kWh-t, tavaly pedig alig maradt el az 5,5 milliótól.

A töltőoszlopok száma egy év alatt a duplájára, 672-ről 1362-re emelkedett. Tavaly év végén a legtöbb, 699 töltőoszlop a közép-magyarországi régióban üzemelt, majd ezt követte a közép-dunántúli régió 191, és a nyugat-dunántúli 126 töltőoszloppal.

Magyarországon csaknem 16 800 jármű rendelkezik zöld rendszámmal, a tisztán elektromos meghajtásúak száma meghaladja a 6500-at. A 2018 év végi adatokhoz képest a növekedés közel 75 százalékos, akkor 9560 zöld rendszámú autó volt bejegyezve.

Az elektromos autók töltését szolgáló nyilvános töltőállomások üzemeltetését a MEKH által kiadott engedély alapján lehet végezni, ide tartoznak például a közterületen, a közintézmények ügyfélparkolóiban, az üzemanyagtöltő-állomásokon vagy a nyilvános parkolókban lévő töltőberendezések. A lakossági fogyasztók esetében a saját berendezésen keresztül történő töltés nem engedélyköteles – közölte az energetikai hivatal.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.