Megvásárolhatja a 4iG a Digi magyarországi vállalatcsoportját

Előzetes megállapodást kötött a 4iG Nyrt. a román RCS & RDS konzorciummal a tulajdonában lévő Digi-csoport magyar érdekeltségeinek megvásárlásáról – tudatta a 4iG. A felek előzetes szándéka szerint a tranzakció legkésőbb szeptember végéig zárulhat.

Magyar Nemzet
2021. 03. 29. 18:20
Nagyvárad, 2014. február 18. Az RCS & RDS távközlési vállalat üzlete a romániai Nagyváradon 2014. február 18-án. A vállalat a Digi Távközlési és Szolgáltató Kft. tulajdonosának, a romániai magyar vállalkozó Teszári Zoltánnak érdekeltségébe tartozik. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt Fotó: Czeglédi Zsolt Forrás: MTI
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Stratégiai akvizícióval folytathatja terjeszkedését a 4iG a hazai távközlési piacon, miután előzetes – nem kötelező érvényű – megállapodást kötött a román RCS & RDS konzorciummal a Digi Távközlési Szolgáltató Kft. és leányvállalatai, azaz az Invitel Zrt. és az I TV Zrt. megvásárlásáról – jelentette be hétfőn a 4iG.

A Budapesti és a Bukaresti Értéktőzsde honlapján bejelentett ügylettel a 4iG 100 százalékos tulajdont szerezne Magyarország vezető telekommunikációs és médiaszolgáltató vállalatcsoportjában. A tervezett tranzakció a társaságok átvilágítását, a végleges adásvételi szerződés aláírását és a szükséges hatósági eljárásokat követően szeptember végéig zárulhat.

A Digi-csoport Magyarország egyik vezető távközlési vállalata, a kábeltévé, a vezetékes internet és adattovábbítás, a mobil távközlés, a vezetékes telefon, valamint DTH (Direct to Home) műholdas szolgáltatások piacán is jelen van. Országszerte több mint 1,1 millió előfizetőt szolgál ki és több mint 2,5 millió bevételt biztosító előfizetéssel rendelkezik. A Digi által üzemeltetett hálózatok többsége fejlett száloptikás technológián alapul. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság adatai alapján a Digi a második legnagyobb szereplő az előfizetéses televízió, a szélessávú internet, illetve a vezetékes hangszolgáltatók versenyében, valamint saját gyártású televíziós csatornákkal is rendelkezik, sportadói mellett további négy tematikus csatornával van jelen a televíziós műsorszolgáltatók között. A csoport magyarországi alkalmazottainak száma meghaladja a 3000 főt. Konszolidált árbevétele 2020-ban 70 milliárd forint volt, korrigált EBITDA-ja pedig elérte a 19 milliárd forintot. A Diginek 61, míg leányvállalatának, az Invitelnek további 16 ügyfélszolgálati irodája van Magyarország nagyobb városaiban.

Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI

„Hatalmas lépést jelenthet majd a 4iG számára az akvizíció sikeres lezárása, amellyel egy új stratégiai iparágban szerezhetünk meghatározó pozíciót. Az Antenna Hungáriával közösen tervezett nemzeti távközlési platform létrehozásában fontos szerepet szánunk a Diginek, amellyel új fejezetet nyithatunk a hazai telekommunikációs piacon” – hangsúlyozta a bejelentés kapcsán Jászai Gellért, a 4iG elnök-vezérigazgatója. „A csoport a legmodernebb technológiákat használja a földi műsorszórás, az optikai jeltovábbítás és a széles sávú internetes, valamint a vezetékes hangszolgáltatások területén is. A Digi jelentős potenciállal rendelkezik a hazai mobiltávközlési piacon is, emellett az informatikai igények kiszolgálásában és közös szolgáltatások fejlesztésében is komoly szinergiákat, illetve további növekedési lehetőséget látunk” – tette hozzá Jászai Gellért.

Serghei Bulgac, az RCS & RDS S.A. vezérigazgatója elmondta: „A Digi-csoport meghatározó vállalat a magyarországi távközlési piacon, büszkék vagyunk az elmúlt évtizedekben elért eredményeinkre. Ugyanakkor folyamatosan elemezzük és mérlegeljük nemzetközi jelenlétünket, illetve vizsgáljuk a további növekedési lehetőségeket. Ezek alapján úgy látjuk, hogy a megfelelő feltételek mellett mindkét fél stratégiájában fontos továbblépési lehetőséget jelenthet a mai napon bejelentett ügylet. Egy hosszú és izgalmas folyamat elején járunk, de bízunk benne, hogy eredményesen zárhatjuk majd a 4iG-vel a tranzakciót.”

Egy sikeres akvizícióval a 4iG a legnagyobb hazai műsorszolgáltatók, széles sávú internetes, valamint vezetékes és mobiltelefon-szolgáltatást nyújtó nagyvállalatok közé léphet be – írják. A tulajdonszerzés jól illeszkedne a 4iG-nek a telekommunikációs piacon az Antenna Hungáriával közösen bejelentett expanziós terveibe, amelynek megvalósítását a vállalat tavaly kezdte el az első magyar kereskedelmi műhold pályára állítását megcélzó, állami és magántőke együttműködésével létrehozott CarpathiaSat megalapításával, illetve a műholdas távközlési szolgáltatások területén piacvezető Hungaro DigiTel többségi tulajdonának megszerzésére irányuló tranzakciókkal.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.