Népszerűek lettek az életbiztosítások

A Magyar Biztosítók Szövetsége 2021-ben a piacon további bővüléssel számol, igaz, kisebb mértékűre, mint az esztendő első negyedévében.

Horváth Éva
2021. 06. 07. 19:26
Megfontolt választásra ösztönöznék a hosszú távon megtakarítókat (képünk illusztráció) Fotó: Éberling András
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Egy évvel a koronavírus-járvány miatti lezárások után a biztosítási piacon is érzékelhető, hogy sikerült megoldásokat találni a pandémiás helyzet kezelésére. Mint Pandurics Anett, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) elnöke a tegnapi online sajtótájékoztatón kiemelte, a pandémia miatt a biztosítók új, digitális megoldásokat alakítottak ki, amelyekhez az ügyfelek egyre inkább hozzászoknak.

A szektor első negyedéves díjbevétele 360 milliárd forintra emelkedett, ami 7,1 százalékos növekedés a tavalyi esztendő azonos időszakához képest.

Az elmúlt években megfigyelhető tendenciákkal ellentétben idén az életbiztosítási piac esetében következett be látványosabb, 10,3 százalékos növekedés, míg a nem életbiztosítások esetében 4,9 százalékos bővülést regisztráltak.

A szektor életbiztosítási termékeinek szép teljesítményéhez kisebb mértékben, 7,2 százalék erejéig járultak hozzá az egyszeri díjas szerződések, szemben a rendszeres díjas szerződések 11,5 százalékos emelkedésével – hívta fel a figyelmet Pandurics Anett, aki szerint általában elmondható, hogy a lakosság megtakarításai között emelkedett az életbiztosítások súlya. Az elnök jelezte azt is, hogy eredményes volt a Mabisz tavaly év végi nyugdíjbiztosítási kampánya, részben ennek is köszönhető a nyugdíjbiztosítási díjbevétel 11,2 százalékos bővülése.

A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) díjbevétele minimálisan, 2,1 százalékkal emelkedett az idei első negyedévben a tavalyi azonos időszakhoz képest
Fotó: MTI/Mihádák Zoltán

A nem élet üzletágon belül a vállalati vagyonkörben következett be óriási, több mint 17 százalékos növekedés – fogalmazott Pandurics Anett –, míg a lakossági vagyonbiztosítások hét százalékkal emelkedtek az első negyedévben. A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) piac minimálisan, 2,1 százalékkal kúszott feljebb, az utasbiztosítási szegmens viszont 66 százalékkal visszaesett. Az idei nyárra ugyanakkor valamennyi hazai biztosítótársaság készül, többen vezetnek be fedezetet járvánnyal kapcsolatos károkra, érdemes ezeket összehasonlítani – javasolta a szakember.

Emelkedik az elégedettség

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. reprezentatív kutatása szerint folyamatosan emelkedik a biztosítási piaccal való elégedettség mértékét tükröző biztosítási bizalmi index (BIBIX). A mutató májusban elérte az 59,3 pontot, szemben a tavaly októberi 55,8 és a 2019 májusi 51,9 ponttal. Az emberek elégedettsége is javult, minden index értéke nőtt tavaly októberhez képest. A Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítások ismertségének vizsgálata szerint 22 százalék hallott már ezekről a termékekről, az ismertség magasabb az ötven év alattiak között – ismertette Stefkovics Ádám piackutatási igazgató.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.